NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Jak se dostanete na Zentralfriedhof - vídeňský Ústřední hřbitov

Datum: 27. 4. 2009 0.52 | Autor: Falco1957 | 3430× | Kategorie: Zentralfriedhof | Komentáře: 0

 

 

CESTA ZA FALCEM 1


JAK SE DOSTANETE K JEHO HROBU

 

Takže: K Ústřednímu hřbitovu jede tramvaj č. 6. Také U-Bahn, ale tu trať neznám. A radím vám dobře: nevšímejte si pokynů, které uvádí webmasteři stránky Falcowonderful, že snad byste měli vystoupit na vlakové zastávce Simmering, tj. 1 stanici před Vídní, a odtamtud se na ten hřbitov vydat. Je to pomýlená rada. Ten vlak tam stojí jen chvilinku, zastávka není určena k vystupování cestujících. Možná, že by to bylo blíže, ale neriskujte, prosím, úraz hned při příjezdu do Vídně. A vyskakovat z rozjíždějícího se vlaku, to snad opravdu nemusíme, že?!

Tramvaj č. 6 jede po hlavním Vídeňském okruhu, já vždy nastupovala u Westbahnhofu. Na plánku Vídně si tedy pro rychlou orientaci najděte Westbahnhof, až uvidíte linii 6, sami si rozhodněte, z které zastávky nastoupíte. Ta tramvaj je ale dosti pomalá a projíždí městem, pojedete asi tak 50 minut.

První zastávka, kterou uvidíte u hřbitova, je brána 3, Tor 3. NEVYSTUPOVAT JEŠTĚ ! Tento plánek města, který vám předkládám, je, bohužel obrácený, jinak to nešlo. Postupujte na něm zleva doprava, takto budete přijíždět k vídeňskému hřbitovu. Napřed Tor 3, pak Tor 2, pak Tor 1. A vy vystoupíte u TOR 2 - brány 2.

Ocitnete se na malém náměstí, uvidíte velikou vstupní bránu. Cestou nekupujte květiny, je to zbytečné zdržení. U hřbitova po pravé straně je květinový trh a nakoupíte tam zcela pohodlně tu správnou kytici. A je tam z čeho vybírat. Spíše si již doma pořiďte větší vázu, protože Hansův hrob je přeplněný květinami, ale už je není kam dávat. Také si do láhve natočte čistou vodu na květiny do vázy. Svíčky sebou, nejraději červené. To, co je ve skleněném krytu před hrobem, je tam stylizované, bude se to hodit. Zápalky na rozsvícení svíčky si vemte také raději sebou.

 

 Tento plánek stáhnete zde:

PLÁNEK HŘBITOVA

 

Když vejdete na hřbitov, každý vám poradí, že máte jít nalevo a hledat cedulku Gruppe 40. Nenechte se zmýlit. Ten hrob je daleko, kdybyste šli hned nalevo, ztratíte se a už tu cestu nenajdete. Běžte rovně až k hlavní kapli, kterou uvidíte už od brány. Tu obejděte až dozadu, uvidíte 3 cesty. Až tam se dáte tou levou. (zde sledujeme červenou linii vyznačenou na plánku, po modré by jste šli v případě, že jste vystoupili z tramvaje již u brány 3).

 

Foto níže: brána 2 - Tor 2, hlavní kaple
a orientační bod - sloup s nápisem Falco

 

 

 

 

Půjdete ještě dosti dlouho, musíte dojít na křižovatku, kde je šedý sloup a na něm napsáno černým písmem slovo FALCO a nad šipku někdo napsal také Gr.40 (Gruppe 40, viz obrázek výše). A pak zase vlevo. A dál, až na konec hřbitova, po levé ruce budete mít loučku ještě neobsazenou hroby. Až tam se podívejte na pravou stranu a nenechte se mýlit, uvidíte ukazatele se všemi možnými čísly, jen ne Gruppe 40. Jsou tam tři odbočky k hrobům, ta prostřední vede k Hansovi. A nehledejte velikánský náhrobek, neuvidíte jej. Náhrobek Hansova hrobu je dosti nízký, z dálky je vidět jen ten pilon z červené žuly, respektive jeho špici se jménem Falca, a to jen když zaostříte zrak. Podívejte se na fotku: K tomu hrobu příjdete jakoby zleva, tam od těch stromů. A budete na malé loučce. Hrob už najdete, jen málokdy tam nejsou fanoušci. Přeju vám, ať tu cestu v pohodě najdete. A ať máte čas rozhlédnout se kolem sebe. Vídeňský Ústřední hřbitov je místem, kde je pochováno mnoho význačných osob, ať už ze světa uměleckého, či politického. Je tam opravdu na co se dívat a klidná procházka hřbitovem, povětšinou zaplaveným květinami, to je zážitek i pro lidi, kteří hřbitovy příliš v lásce nemají.

 

Takže - zlomte vaz při hledání Falcova hrobu a hlavně cestou o Falca neplačte. To, že leží ve studené rakvi, to ještě nic přeci neznamená. Tam je jenom jeho tělo, tam leží jenom muž jménem Johann Hölzel. Nesmrtelný zpěvák FALCO je tady, v našich srdcích, je pořád s námi a zpívá pro nás. Pamatujte na to, ER IST UNSTERBLICH - ON JE NESMRTELNÝ.

Dagmar, autorka

                  

 

 

 

 

Foto z konce května 2006

 

Tyto fotky mi pomohla upravit pro web Lucy, moje přítelkyně z Falco-fóra. Lucy, děkuju ti moc. Bylas velmi laskavá. Dáša, autorka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1