NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Und wieder einer, der am Leben starb - A zase jeden, který zemřel ve jménu života

Datum: 30. 5. 2009 7.35 | Autor: Falco1957 | 5138× | Kategorie: z bulvárních plátků | Komentáře: 0

Falco
Falco
Falco
Falco
Ženy, koks a oklamaná láska
A zase jeden, který zemřel ve jménu života

Falco se prohnal životem. Nepokojně. Neúnavně. Opájel se úspěchem. Alkoholem. Drogami. Ženami. Ale štěstí neměl s žádnou. Jen jednou byl Falco ženatý. S modelkou Isabellou Vitkovic. Po rozchodu to byl šok. Po krevním testu vyšlo najevo, že vůbec není otcem jejich dcery Kathariny.

13 žen se loučilo s Falcem na vídeňském Ústředním hřbitově. Jako vdovy.

Pro diplomovaného psychologa Georga Siebera z Mnichova byla Falcova smrt sebevraždou. „Najednou byl tady ten okamžik, který si tak často představoval, o němž mluvíval a zpíval: To musím zemřít, abych mohl žít? Viděl blížit se to bílé světlo, při němž jako by se velké věci každodenního života zdály nicotnými. Cítil se zraněný a tak blízko propasti. Falco se hnal svým životem. Byl hnán. Stále častěji měnil životní postoje, stále častěji se pokoušel uniknout svému životu. Zdálo se, že čím dál tím méně vychází s lidmi, jimiž se cítil být přitahován jako ztřeštěným magnetem, aby byl pak zase odstrčen. Kousek po kousku se stále více lámal, což by bývalo mohlo dojít až k jádru. To mohlo každým dnem přivodit konec. Teprve smrtí se mu podařil definitivní útěk z chaosu.

Nesmyslně se spekuluje, zda ten střet se smrtí vzal jako příležitost, či zda v nějakém prudkém záchvatu zlosti nemohl akceptovat tu situaci, která ho vzápětí zničila. Byla to jenom poslední nahodilá reakce na svět, který se mu již dlouho zdál být protivníkem. A on už ten život stokrát vyzval. A zavrhnul jej. Jeho smrt byla, jak vidno, sebevraždou. Sebevraždou na splátky. Jsou lidé, jejichž lehkomyslnost spočívá v tom, že flirtují se smrtí. Falcovým flirtem se smrtí byl jeho život."

Falco - Isabella Vitkovic - Selina Vinas

TEXTY K OBRÁZKŮM:
Falco se svojí přítelkyní Selinou Vinas (vpravo níže). A se svojí ženou Isabellou Vitkovic a jejich dceruškou (vlevo výše), s nimiž se nechal vyfotografovat na hřbitově.

Falco se svojí tehdejší ženou Isabellou. Ženy mu ležely u nohou. Ale skutečnou lásku nikdy nenalezl. (dole)

Falco und Isabella Vitkovic

Vídeňské tance se smrtí

Wiener Todesreigen

Oskar Werner

Excentrický herec Oskar Werner (filmy Jules a Jim, 451 stupňů Farenheita - foto vlevo) byl velkým Falcovým vzorem. „Jsme duševně spjati.", řekl Falco jednou. Falco žil stejně lačně po životě a sebevražedně, jako ten geniální Oskar Werner, Thomas Bernhardkterý zemřel v roce 1984 v 61 letech v jednom hotelu v Marburgu.

Spisovatel Thomas Bernhard, (Heldenplatz, foto vpravo) zinscenoval svůj odchod jako divadelní kus. Když agentury ohlásily jeho smrt, byl už pohřbený.

Helmut Qualtinger

Peter VogelHelmut Qualtinger, kousavý rakouský kabaretiér (foto vlevo) byl posedlý muž, který hrál dvacet čtyři hodin denně. Byl bezohledný vůči všem, především vůči sám sobě. Qualtinger se v 58 letech upil k smrti.

Herec Peter Vogel (foto vpravo) se svojí ženou Gertraud Jesserer. Když si dne 21. září 1978 ve Vídni vzal život, bylo mu 41 let - byl stejně starý jako Falco.

Zdroj/Quelle: Die Aktuelle Nr.7 vom 16.Februar ´98
Překlad/Übersetzung ins Tschechische: Dagmara/Falco1957
Design: Dagmara/Falco1957, Lucie/Lucy_cz
Článek je z archívu autorky

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1