NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Falco´s langer Abschied - Falcův dlouhý odchod

Datum: 31. 5. 2009 2.42 | Autor: Falco1957 | 1984× | Kategorie: z bulvárních plátků | Komentáře: 0

 

 

  

Falco Die Aktuelle

 

 Falco´s langer Abschied

 

Falco´s langer Abschied

 Oficiálně se tomu říká: Smrt následkem úrazu. Ale evropský renomovaný policejní psycholog Georg Sieber se nechává v Die Aktuelle slyšet: Byla to sebevražda na splátky.

Falcův dlouhý odchod

Před osmi lety musel poprvé cítit smrt. „Mám ten pocit, že se nedožiju čtyřicítky. Nemohu říct proč, ale mám takovou nějakou podivnou předtuchu smrti. Nemám víc času, Anito." Jako ztracený stál Falco jednoho jarního večera u okna svého pokoje a díval se ven do černočerné noci v Gars am Kamp, doma v Rakousku.

„Když jsem slyšela v rádiu o jeho smrtelné nehodě v Dominikánské republice, nejdřív jsem byla šokovaná. Pak velice zneklidněná, protože se Falcova strašlivá předtucha smrti vyplnila.", říká Anita Hannweber ze Štýrska, redaktorka časopisu Die Aktuelle, která byla na krátký čas Falcovou důvěrnicí. Poprvé mluví o době, kterou prožila s největší rakouskou popovou hvězdou. Poznala člověka se dvojí duší: osamělého, zranitelného napadnutelného. A člověka, který byl lačný po životě. Který se sebezničujícím způsobem hnal do výstředností. Jako někdo, kdo hledá smrt. „Falco se prohnal svým životem. Stále více se pokoušel uniknout svému životu. Byl to flirt se smrtí.", vysvětluje Georg Sieber, evropský renomovaný policejní psycholog.

Anita Hannweber se seznámila s Falcem během léčebné kůry u Williho Dungla (kde bývá ošetřována také Steffi Graf). Po dva týdny byla denně ve společnosti popové hvězdy. Dva týdny, v nichž Falco otevíral Rakušance Anitě Hannweber své srdce a nechal ji nahlížet do své zraněné duše. „Anito, tolik lidí je kolem mne. A všichni rozdírají moji duši."

Falco´s langer Abschied

Oficiálně byl Falco u Willi Dungla na regeneraci. „Přišel jsem sem, protože piji moc bílého vína. Moc, příliš moc, Anito. Jsem ve všem nestřídmý", svěřoval se Anitě Hannweberové, která zde tehdy postonávala s meziobratlovými ploténkami. „Jsem jako Oskar Werner. Jsme jaksi duševně spřízněni. Žiju stejně výstředně, jako on. Stejně sebezničujícím způsobem. Chlastám, hulím jako fabrika. Bral jsem kokain a heroin."

Jednou se postavil Falco doprostřed pokoje a recitoval texty v póze, gesty a mimikou Oskara Wernera. Nakonec velmi vážně řekl: „Dá se žít v zoufalství, aniž bychom si přáli smrt?"

Falco byl v té době ve velmi špatném stavu. „Často byl sklíčený a depresívní. Myslím si, že byl velmi rád, že našel někoho, s kým si může pohovořit. Kdo mu naslouchal. Snad měl ke mně důvěru proto, že ze mne vyzařuje mateřství.", domnívá se Anita Hannweber. „Ještě nikdy jsem nepoznala tak zranitelného člověka, jako byl on. V zásadě byl velmi osamělý. Myslím si, že jeho veselí a bezstarostnost, které ukazoval lidem vždy, když ti lidé byli kolem něho, že to bylo jedno velké divadlo."

„Pojď se mnou, Anito, ukážu ti můj opravdový svět.", řekl Falco a zavedl utěšitelku své duše do svého pokoje. Anita Hannweber vzpomíná: „Zahrál mi hudbu, překrásnou hudbu, takovou směs evropských a indických zvuků. Řekl: To je můj svět, tahle hudba. Když ji poslouchám, zapomenu na všechno kolem sebe. Jen tato hudba mi naprosto vyhovuje. Vyprávěl mi o indickém skladateli Ravi Shankarovi, který také už inspiroval Beatles. S ním Falco komponoval hudbu svých snů."

Ten indický přítel mu také otevřel okno do duchovního světa. Je to meditace, při níž se dlouhé hodiny chodí dokola v kruhu.", řekl jednou Falco. „Hledám klid v duši.", řekl. „Klid v duši, který jsem po celý můj život nenašel. Pro média jsem byl uměleckou osobností a myslel jsem si, že když chtějí mít uměleckou osobnost, tak ať ji mají. Ale žít s touto uměleckou osobností bylo zatraceně těžké."

Vzestup Johanna Hölzela připomínající let komety. Falco prorazil s písněmi „Jeanny" a „Der Kommissar" do uměleckého duchovního světa. Vyvolával skandály. A přesto vyšplhal na špičky hitparád. Dokázal to, co před ním nedokázal žádný Rakušák. V amerických hitparádách byl dlouho číslem jedna. Falco byl slavný a bohatý. Ale doopravdy šťastný byl jen málokdy. „Když jsi pět let na ulici, potřebuješ drogy.", říkal.

Stejně prudký jako jeho vzestup byl i jeho pád. Štěstí se od něj odvrátilo. A úspěch.

Falco´s langer Abschied

Text pod obrázkem:

Niki Lauda s Falcem. Rakev s mrtvým přítelem byla přepravena

z Dominikánské republiky do Vídně Boingem 767

 

Smrt pod palmami

Ve svém druhém domově, Dominikánské republice, plánoval Falco svůj comeback. „To musím zemřít, abych mohl žít?", ptá se Falco ve svém posledním albu. „Jsem připraven, však už je čas na náš pakt s věčností."

Poslední CD, které má vyjít v březnu, je jako Falcova závěť pro jeho fanoušky. Několik dnů poté, co bylo album dokončeno, havaroval zpěvák v prázdninovém ráji. Cestou domů najel svým jeepem do turistického autobusu.

Falcova matka Maria Hölzel zdědí všechno. Jmění jejího syna je odhadováno na zhruba 25 miliónů marek. Peníze vám syna nikdy nevrátí, řekla zlomeně. V sobotu se Vídeň rozloučí na Ústředním hřbitově se svým slavným synem.


 

Zdroj/Quelle: Die Aktuelle Nr.7 vom 16.Februar ´98
Překlad/Übersetzung ins Tschechische: Dagmara/Falco1957
Design: Dagmara/Falco1957
Článek je z archívu autorky

 

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1