NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Symphonic Wiener Neustadt 1994 - Lesung - Úvod

Datum: 4. 8. 2008 23.11 | Autor: Falco1957 | 1303× | Kategorie: Symphonic-Lesung | Komentáře: 0

Falco - Symphonic Wiener Neustadt 1994...

Hit tohoto roku, koncert zrekonstruovaný, o němž píši v jiné rubrice a který zajisté většina z vás již má ve svém hudebním archívu. Věru překrásný koncert. A jako bonus: DIE LESUNG - úryvky nazvané Falco liest Beat und anderes. A když se podíváte do programu této četby, najdete tam tyto názvy:

DIE MONDBEWOHNER, REQUIEM VIENNENSE, WIENER SONETT, HÖR DU SÜSSE, LETZTE LOCKERUNG, DER MANN MIT DER LEDERTASCHE a VORSAGESATZ.

A také jména autorů těchto děl, jež FALCO tak krásně recituje. JOE BERGER, H.C.ARTMANN, GERHARD RÜHM, ERNST JANDL, WALTER SERNER, CHARLES BUKOWSKI.

Falcova četba je věru krásná, až bych řekla, že krásnější, než jeho zpěv. A o jeho působení ve Vídeňské básnické akademii SCHULE FÜR DICHTUNG si také budeme vyprávět v další rubrice tohoto webu. Ale... kdo to vlastně byli ti autoři těch děl, kteří jsou, s výjimkou Charlese Bukowského nazýváni pojmem WIENER GRUPPE ? O čem a o kom to Falco vlastně vyučoval na té vídeňské akademii?

 

Pojďte, trochu se pokusíme nahlédnout do tohoto básnického stylu, trochu se, pokud to budu umět, pokusím vysvětlit vám, co to Falco vlastně vyučoval, kam se řadí tito autoři, jak je přijímala společnost... prostě, o co se zde vlastně jedná. A pokud by se vám moje čtení zdálo trošku nezáživné, inu, pusťte si tuto část dývka znovu, zadívejte se na mistra recitujícího s nadšením a zápalem ta slova a snad lépe pochopíte. Já sama Falca  v tomto jeho ČTENÍ přímo obdivuji a s chutí se k té jeho "Četbě" vracím. A teď už i k dalším dílům těch autorů.

Dagmar, autorka blogu

   

 

 

 

                    

 

           

 

  

 

 


Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1