NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Falco und Bad Tatzmannsdorf - Falco a Bad Tatzmannsdorf

Datum: 7. 8. 2009 4.47 | Autor: Falco1957 | 2053× | Kategorie: Steckbrief | Komentáře: 0

 

Falco und Bad Tatzmannsdorf

Falco a lázně Tatzmannsdorf

(vzpomínky obyvatel rakouských lázní Bad Tatzmannsdorf)


Falco und Bad TatzmannsdorfEiner der berühmtesten Pop-Stars der jüngsten Vergangenheit, Johann (Hansi) Hölzel, alias Falco, hatte eine enge Beziehung zu unserem Heimatort Bad Tatzmannsdorf.

Jedna z nejznámějších popových hvězd našich mladých let, Johann (Hansi) Hölzel, alias Falco, měl úzký vztah s naším (rakouským) lázeňským městem Tatzmannsdorf.

 

 

Text zum Bild:

Text k obrázku:

Falco (vorne rechts) im Alter von ca. 8 Jahren mit Familie in Bad Tatzmannsdorf

Falco (vpředu napravo) ve věku asi tak 8 let s rodinou v lázních Bad Tatzmannsdorf


 

Hansi wurde am 19. Feber 1957 in Wien geboren, als Sohn von Maria Saurer und Alois Hölzel, einem Niederösterreicher.

Hansi se narodil 19. února 1957 ve Vídni jako syn Marie Sauer a Aloise Hölzela z jižního Rakouska.
Maria Saurer war Bad Tatzmannsdorferin und wuchs hier bei ihrer Mutter Cäcilia, Hansis Großmutter, auf. Marias Vater sowie auch ihre Halbgeschwister, zu denen sie immer eine gute Beziehung hatte, lebten ebenfalls in unserem Kurort.

Maria Sauer žila Bad Tatzmannsdorfu a vyrůstala zde u své matky Cäcilie, Hansovy babičky. Mariin otec a stejně tak její nevlastní sourozenci, k nimž měla velmi úzký vztah, žili také v našich lázních.
Eine der wichtigsten Bezugspersonen Falcos war diese Großmutter mütterlicherseits. Die innige Zuneigung zwischen Hansi und seiner Großmutter war der Hauptgrund dafür, dass Hansi viele Jahre lang den Sommer in Bad Tatzmannsdorf verbrachte, vor allem in seinen Kinder- und Jugendjahren.

Tato babička z matčiny strany byla jednou z osob, s nimiž  měl Falco velmi dobrý vztah. Tato vnitřní náklonnost mezi Hansem a jeho babičkou měla základ v tom, že Hansi trávil po dlouhá léta svého dětského  a jinošského věku své letní prázdniny v Bad Tatzmannsdorfu.

Aber auch auf Falcos väterlicher Seite gab es Familienbande in unseren Kurort. Der Zufall wollte es, dass es auch Falcos Onkel Josef Hölzel, den Bruder seines Vaters Alois, Anfang der 1950er Jahre nach Bad Tatzmannsdorf verschlug. Er heiratete hier eine Einheimische. Josef Hölzel brachte es bis zum Bürgermeister des jetzigen Bad Tatzmannsdorfer Ortsteils Jormannsdorf und später zum Kurdirektor von Bad Tatzmannsdorf. In seinen Pensionsjahren wurde er Kustos des Freilichtmuseums von Bad Tatzmannsdorf.

V našem městě byly ale také rodinné svazky ze strany Falcova otce. Náhoda tomu chtěla, že také Falcův strýc Josef Hölzel, bratr jeho otce Aloise, prožil v Bad Tatzmannsdorfu několik let začátkem 50. let. Oženil se zde z jednou rodačkou z města. Josef Hölzel se vypracoval až do funkce radního města Jormannsdorfu, které je v současné době částí Bad Tatzmannsdorfu a později se z něj stal ředitel lázní Tatzmannsdorf. Když byl na penzi, vykonával funkci kustoda tatzmannsdorfského Muzea v přírodě.

Hansi Hölzel, alias "Falco", hatte also doppelte verwandtschaftliche Wurzeln in Bad Tatzmannsdorf: seine Großmutter lebte hier, seine Mutter wuchs hier auf und ein Onkel väterlicherseits wurde durch seine Heirat Bad Tatzmannsdorfer.

Hansi Hölzel, alias "Falco", měl tedy dvojí příbuzenské kořeny v Bad Tatzmannsdorfu: žila zde jeho babička, vyrůstala zde jeho matka a strýc z otcovy strany se díky sňatku stal obyvatelem Tatzmannsdorfu. 


 

Falco und Bad Tatzmannsdorf

 

Text zum Bild:

Falco (vorne, 2. von links) im Alter von ca. 8 Jahren mit Familie in Bad Tatzmannsdorf
Text k obrázku:

Falco (vpředu, druhý zleva) ve věku asi tak 8 let s rodinou v Bad Tatzmannsdorfu

 

 

Hansi fiel auch hier früh durch seine große musikalische Begabung auf. So erinnern sich Bad Tatzmannsdorfer, wie der kleine Hansi im Kursalon am Klavier für Kurgäste aufspielte. Seine zarten Hände vermochten die Tastatur kaum zu umgreifen, dennoch konnte er das erstaunte Publikum mit seiner unglaublichen Virtuosität begeistern. Manche verglichen ihn bereits damals mit berühmten Künstlern, ja einige Augen- und Ohrenzeugen scheuten sich nicht, sogar von einem "Wunderkind" zu sprechen.

Hansi zde také projevil brzy své velké hudební nadání. Obyvatelé Tatzmannsdorfu vzpomínají na to, jak malý Hansi hrál pro lázeňské hosty v salónu na klavír. Jeho jemné ruce sotva mohly dosáhnout na klaviaturu, přesto však uměl to užaslé publikum nadchnout svojí virtuozitou. Mnozí lidé jej již tehdy srovnávali se známými umělci, a někteří očití svědci a ti, kteří jej slyšeli na vlastní uši, se dokonce nezdráhali mluvit o něm jako o "zázračném dítěti".

In seinen späteren Jahren, vor allem nach dem Tod seiner geliebten "Tatzmannsdorfer Oma", waren die Bande zu unserem Kurort verständlicherweise nicht mehr so eng wie früher.

V jeho pozdějších letech, především po smrti jeho tatzmannsdorfské babičky, byla jeho pouta s naším městem pochopitelně ne již tak pevná jako předtím.


Nach einem turbulenten Leben mit kometenhaftem Aufstieg als Pop-Musiker starb Hans Hölzel, alias Falco, am 6. Februar 1998 bei einem Autounfall in der Dominikanischen Republik.

Poté, co prožil neklidný život započatý vzestupem rychlostí komety do řad popových hudebníků, zemřel Hans Hölzel, alias Falco, dne 6. února 1998 při autonehodě v Dominikánské republice.

Ausführliche Informationen sowie Biographien sind zu finden beispielsweise auf Falcos "official site". oder auf der Falco-Seite "www.falco.net".

Mnoho informací a biografických údajů je možno nalézt např. na Falcově oficiální stránce "official site" nebo na domovské stránce "www.falco.net".

                                            Falco und Bad Tatzmannsdorf          Falco und Bad Tatzmannsdorf                            Falco mit Mutter Maria       Falco mit Vater Alois            

  Falco s matkou Marií       Falco s otcem Aloisem

 

Lage von Bad Tatzmannsdorf

Poloha města Bad Tatzmannsdorf

Bad Tatzmannsdorf

Bad Tatzmannsdorf, Blick nach Osten, Ortsteil Jormannsdorf und Ortsteil Sulzriegel (rechts oben)

Bad Tatzmannsdorf, pohled z východu,

městské části Jormannsdorf a Sulzriegel (vpravo nahoře)

Bad Tatzmannsdorf

Bad Tatzmannsdorf, Blick nach Osten, Ortsteil Jormannsdorf "neu" und Kurzentrum (rechts Mitte)

Bad Tatzmannsdorf, pohled od východu, Jormannsdorf (nový) a lázeňské centrum (vpravo uprostřed)

Bad Tatzmannsdorf

Weiterführende Informationen

Další informace:

Zusätzliche Informationen über Ort und Heilbad finden Sie auf den Homepages der Gemeinde Bad Tatzmannsdorf und der Kurverwaltung Bad Tatzmannsdorf, die für touristische Belange zuständig sind.

Další informace o místě a lázních naleznete na  webových stránkách obce Bad Tatzmannsdorf Gemeinde Bad Tatzmannsdorf  a Lázeňské správy města Bad Tatzmannsdorf Kurverwaltung  určených pro turistické účely.


Překlad/Übersetzung ins Tschechische: Dagmara/Falco1957

Zdroj/Quelle: http://www.kuo-bt.at/ber-falco.html

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1