NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Zemřel herec Patrick Swayze - Patrick Swayze is dead

Datum: 15. 9. 2009 13.17 | Autor: Falco1957 | 1522× | Kategorie: STAR HEAVEN | Komentáře: 0

 

Zemřel herec Patrick Swayze - Patrick Swayze is dead


Miluji Falca, ale klidnou mě nenechává ani smrt nezapomenutelných hvězd mého mládí. Ještě jsme nezapomněli na Míšu Jacksona a Farrah Fawcett. A je tu další smrt. Další hvězda odchází. A já si říkám - proč?

 

 

 

Zemřel herec Patrick Swayze

Americký herec Patrick Swayze v pondělí podlehl rakovině slinivky. Hvězdě Hříšného tance bylo 57 let, s rakovinou bojoval dva roky. O jeho smrti informovala v úterý jeho mluvčí Annett Wolfová s tím, že herec zemřel doma obklopen svými blízkými.

Výběrová filmografie Patricka Swayzeho

1979 - Shaketown

1983 - Outsiders

1983 - Sedm neohrožených

1983 - Staying Alive

1984 - Rudý úsvit

1984 - Grandview

1986 - Youngblood

1987 - Ocelový meč

1987 - Hříšný tanec

1989 - Hrozba smrti

1998 - Dopisy od vraha

1990 - Duch

1992 - Město radosti

1993 - Táta lump

1995 - Machři

1995 - Tři přání

1995 - Tři muži v negližé

1998 - Černý pes

1998 - Dopisy od vraha

2000 - Lulu se vrací

2001 - Donnie Darko

2002 - Probuzení v Renu

2003 - Abby Singer

2003 - Zkurvená noc

2004 - Legenda o Jiřím a drakovi

2007 - Smrt v horách

2007 - Christmas In Wonderland

2009 - Powder Blue

Dnes 5:29 - Los Angeles
(Aktualizováno: 10:21 )

"Patrick Swayze dnes odešel v klidu s rodinou po svém boku poté, co posledních dvacet měsíců čelil své nemoci," stojí v prohlášení Wolfové. Žádné další podrobnosti neuvedla. 

Herec proslavený filmem Hříšný tanec a také televizním seriálem Sever a Jih o nemoci věděl od loňského roku. Jeho lékař George Fisher na začátku března 2008 uvedl, že Swayze má rakovinu slinivky. Přesto herec pokračoval v práci. Natáčel televizní seriál The Beast o veteránovi FBI. Roli přijal ještě předtím, než se dozvěděl o smrtelné nemoci a práce na seriálu ho plně vytížila. Občas musel být na place dvanáct hodin.

O práci na seriálu řekl, že hlavní postava tajného agenta mu sedne. "Jestliže opustím tuto zemi, chci opustit tuto zemi s tím, že budu vědět, že jsem zkusil něco vrátit a zkusil udělat něco užitečného," řekl, když letos v lednu vysvětloval, proč se rozhodl roli přijmout. "Moje práce je mým odkazem," dodal.

Spolu s manželkou připravoval knihu vzpomínek Ještě jeden tanec, která měla být i o jeho boji s nemocí.

V lednu Swayze připustil, že mu zbývají nanejvýš dva roky života, ale odmítl, že by byl blízko smrti. Reportérce Barbaře Walterové tehdy řekl: "Jestli umírám? Jestli jsem na smrtelné posteli? Jestli říkám lidem sbohem? V žádném případě ne. Sním o budoucnosti, o budoucnosti dlouhého a zdravého života, nežiju ve stínu rakoviny, ale ve světle." 

V rozhovoru pro americkou televizi tehdy přiznal, že je vystrašen a prochází peklem.

Rakovinu slinivky přežije jen pět procent pacientů.

 

Swayze, který se narodil 18. srpna 1952 v Texasu, na sebe v osmdesátých letech upozornil v několika vedlejších rolích, mimo jiné v Coppolově snímku Outsiders a v Rudém úsvitu. Prosadil se v roce 1987 ve filmu Hříšný tanec, kde mu byla partnerkou Jennifer Greyová. K tanci měl blízko, jeho matka vedla houstonský balet. Své taneční kvality prokázal i v broadwayském provedení Pomády. V kariéře tanečníka mu zabránilo staré zranění z fotbalu, protože druhou láskou herce byl sport.

V roce 1991 hrál Swayze v Duchovi, který získal dva Oscary. Jeden byl za scénář, druhý dostala Whoopi Goldbergová za vedlejší roli média.

 

 Patrick Swayze

 

Související články

 
Článek připravila, design: Lucy_cz
Komentář: Dagmara/Falco1957

 

 

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1