NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Moja nová priatelka Zuzka - nová tunajšia redaktorka

Datum: 12. 11. 2008 22.14 | Autor: Falco1957 | 1417× | Kategorie: Spolupracovnice | Komentáře: 0

Dámy a pánové,

Již několik dnů se chystám představit vám jedno skvělé děvče. Poznaly jsme se nedávno na Falco - fóru a hned jsme se skamarádily a velice často si píšeme. A její dopisy jsou zážitek. Jsou psané krásnou slovenštinou, dýchá z nich něha, láska a kamarádství.

Zuzka je ze slovenského města Martin a její němčina je na vynikající úrovni. Je mnohem lepší, než já. A jak mi tak začala pomáhat a posílat překlady německých textů, rychle jsme se domluvily na spolupráci. A já jen doufám, že to je spolupráce napořád.

 

Poprosila jsem ji o pár údajů pro zdejší prezentaci, poslyšte, co mi napsala. Nechávám to úmyslně přetištěno ze vzkazníku, protože to jsou velice pěkné dopisy. No, bodejť by ne, jsou od ní:

 

DIE FALKNERIN - ZUZKA

 

Študujem posledný ročník na Právnickej fakulte v Košiciach. Medzi záľuby by som zaradila literatúru-biografie slávnych osobností(najmä českých prvorepublikových hercov a herečiek) a všetko od Edgara Allana Poea. Mám rada cudzie jazyky-v poslednej dobe som sa dala na fínčinu.Milujem Fínsko,Viedeň a všetko s nimi spojené.Zbožňujem históriu a staré historické pamiatky,asi aj preto moc obdivujem práve Hansiho Viedeň s jej nádhernou architektúrou. Veľmi rada sledujem staré prvorepublikové filmy pre pamätníkov. Medzi ľudí, ktorých obdivujem, by som zaradila samozrejme nášho Falca pre jeho šarm a talent,cisárovnú Elisabeth(Sisi) pre to,ako si dokázala zachovať po celý život nezávislosť,a herečku Lídu Baarovú pre jej eleganciu a krásu. Čo sa týka môjho pohľadu na život, som skôr pesimista nespokojný s dobou,v ktorej žije(chýba mi tu galantnosť a slušnosť časov minulých).Povahovo som skôr melancholik a introvert. A mimochodom, som z 1/4 Češka-môj dedko bol Čech z mesta Příbram.

 

Súhlasím s tebou, čo sa týka rozdelenia republík, stále máme k sebe ako národy veľmi blízko, hoci nás rozdelili. Ja mám veľmi rada Čechov, no ešte viac Moravanov, to sú strašne milí a srdeční ľudia. V tvojej Ostrave som síce ešte nebola, no z moravských miest ma veľmi zaujal Zlín, krásne mesto s nádhernou architektúrou. A nie je to od nás ďaleko. Čeština sa mi tiež veľmi páči, najmä v tvorbe vašich starých básnikov ako Vrchlický, Erben a pod. Mám doma taký starý zošit ešte po mojom pradedkovi z Čiech, do ktorého si zapisoval ešte niekedy pred prvou svetovou vojnou básne práve od týchto skvelých českých umelcov. Veľmi rada si v ňom listujem, zbožňujem staré české básne.

 

Tak to jsou informace o jedné z dívek, která vás bude čas od času, když bude mít čas a chuť, bavit tady se mnou na blogu. A já jsem ráda. Lidi se Slovenska mám ráda. Dodnes mám jeden krásný zážitek z doby mých 11 let. Byla jsem na prázdninách v Bratislavě. A v tom hotelu, kde jsme byly s mamkou ubytované, s námi chodila denně na snídani slovenská učitelka. Krásná žena. Přirozeně hezká, ne příliš make-upu, jemná, elegantní, příjemná a milá. Učitelka a zpěvačka ze Spevokolu. Měla překrásný milý projev, pořád se usmívala, měla krásné zuby. Tehdy jsem si říkala, že bych jednou chtěla být taková, jako je ona. Nikdy na ni nezapomenu. Byla jemná, jako by snad žádná Češka nedovedla být. A Zuzka? No, podívejte se jí do očí. Je kouzelná, je jako gothická princezna. 

 

 

V současné době k nám přibývá ještě staro-nová kolegyňka HankaVendulka, kterou také brzy uvedu. Určitě si ji ještě pamatujete vy, kdo jste navštěvovali dnes již neexistující blog FALCO IS COMING HOME.

 

A ještě mám v jednání třetí dívku, to je jedna němčinářka, kterou jsem našla na netu. Čekám, zda mi potvrdí svoje připojení k nám a zašle o sobě pár info.

 

Za dramatických okolností se od nás odloučila Jitka Isolda, které tímto děkuji za spolupráci. Ve většině případů byla výborná, protože Jitka je vynikající němčinářka a rešeršérka. Budu vzpomínat na tuto její kladnou povahovou stránku.

 

Tak, ať se nám daří spolupráce, ať je Falco s námi spokojen, to je mé vroucné přání. Za blog i za čtenáře.

Dagmar, autorka

 


Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1