NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Jeanny, ich komme dich anzusehen - O videoklipu Jeanny, popis, kritika, názory fanoušků

Datum: 3. 10. 2009 14.19 | Autor: Falco1957 | 7162× | Kategorie: SKANDAL-SONGS | Komentáře: 0

 

Falco Jeanny 

Jeanny, ich komme dich anzusehen

Jeanny, příjdu se na tebe podívat 

Nächster Clipbericht handelt von einer Ikone des Österreichischen Musikbusiness, einer Legende, er ist verstorben aber seine Musik lebt weiter. Und einer seiner Hits war Jeanny. Sein Name war Falco. Der Clip geht folgender massen:

Následující zpráva o klipu pojednává o ikoně rakouského hudebního byznysu, o legendě, která zemřela, ale její hudba žije dál. A jedním z jejích hitů byla Jeanny. Její jméno bylo Falco. Klip se odehrává takto: 

Falco JeannyRegen prasselt auf ein Kanalgitter. Dann fällt eine Puppe genau auf dieses Gitter. Dann das Gesicht von Falco hinter einem Fenster, draussen prasselt immer noch der Regen und zapp ist das Rollo zu. Dan sieht man kurz eingeblendet eine Leuchtschrift eines Motels wie es in Amerika üblich ist und dann ein junges Pärchen das sich küsst. 2 junge Falco JeannyMädchen gehen an ihnen vorbei die regennasse Strasse entlang, beide im Minirock und mit Lederjacke, das war zu der Zeit damals modern. Ein weisses Auto fährt vor, wiederum ein Amerikanisches (soll das Video etwa in Amerika spielen?) und hält vor einem Lokal mit der Leuchtschrift Dancing, auch die beiden Mädels sind nun zu Fuss vor diesem Lokal angekommen. Dann Falco Jeannysieht man einen Baum, mit Nebel umhüllt dahinter kommt ein Mann mit Hut und Mantel hervor, es ist... Falco. Dann steht er plötzlich vor dem besagten Tanzlokal. Die Kanäle der Strasse dampfen und die Leute strömen in dieses Lokal. Dann ein Bildschnitt und man sieht nur ein Auge, die Pupille verändert sich man sieht darin einen Wald.. hier beginnt Falco nun zu singen Falco Jeanny„Jeanny komm..steh auf bitte" na ja es ist mehr sprechen als singen und das Bild verändert sich vom Auge zu dem Wald der sich vorhin in der Pupille zeigte. Eine weile wandert die Kamera über den Waldboden man kann deutlich einige Glasscherben erkennen die glitzern, dann wird der Wald ausgeblendet und man sieht Falco mit einem jungen Mädchen am arm, sie scheint bewusstlos oder tot denn sie hängt nur so da (Jeanny komm sei nicht so faul häng nicht so rum.. scherz). Er bringt das Mädchen in eine Katakombe .. ein unterirdisches Versteck das sehr dem Wiener Untergrund ähnelt. Diese Szene wird übrigens in schwarz weiss abgespielt.

Falco JeannyDéšť bubnuje na kanálovou mříž. Pak přímo na tu mříž padá panenka. Pak záběr na Falcův obličej za oknem, venku stále ještě slejvák a žaluzie na okně se zatahuje. Pak na krátkou dobu uvidíme zamlženě neonový nápis na motelu tak, jak to bývá v Americe a párek mladých lidí, kteří se líbají. Ulicí zmáčenou deštěm přicházejí dvě dívky, obě v minisukních a kožených bundách, to Falco Jeannybylo tehdy moderní. Pak přijíždí auto, samozřejmě americké (má se ten klip snad hrát v Americe?) a zastavuje před lokálem s neonovým nápisem Dancing, také obě dívky už došly před ten lokál. Pak je vidět strom a z mlhy, která vše obklopuje, vystupuje muž v klobouku a kabátě, je to... Falco. Pak náhle stojí před zmíněným tanečním lokálem. Z Falco Jeannypouličních kanálů vystupuje pára a proudy lidí jdou do toho lokálu. Pak je střih a vidíme jen oko a v panence se promítá obraz lesa.. zde začíná Falco zpívat "Jeanny komm.. steh auf bitte - Jeanny pojď.. vstaň prosím tě", no, je to spíš řeč, než zpěv, a obraz lesa, který jsme předtím viděli v oční panence, se zvětšuje do reálu. Kamera chvíli klouže po lesním porostu a na zemi můžeme jasně Falco Jeannyrozeznat blyštící se střepy skla, pak se obraz lesa ztrácí v mlze a vidíme Falca s mladou dívkou v náručí, ta vypadá, bezvládně ležící v jeho náruči, jako v bezvědomí nebo mrtvá (vtip - Jeanny pojď, nebuď tak líná, co tu takhle visíš...). Nese tu dívku do katakomb.. podzemního úkrytu podobajícího se vídeňskému podzemí. Celá tato scéna se odehrává v černo-bílém provedení. 

Falco JeannyDann wieder das Kanalgitter und die hernieder fallende Puppe. Dann der Refrain „Jeanny!" und ein Falco im Untergrund trällert zum Text in die Kamera, scheint den Namen des Mädchens förmlich zu schreien. Das geht den Refrain lang so dahin, kein Bildwechsel.

Pak zase vidíme mříž kanálu a na něj shora padající panenku. Pak zní refrén "Jeanny!" a Falco v podzemním úkrytu zpívá text do kamery a obřadně křičí jméno dívky. Zde se dlouho až do konce refrénu nemění scéna. 

Falco Jeanny~Schnitt~ und man sieht das typisch amerikanische Blaulicht (eigentlich blau/rot) und 2 Polizisten vernehmen einige Leute, mit darunter offensichtlich die Mutter von dem Mädchen die in ihrem Nerz da steht und sich mit einem Taschentuch die verheulten Augen auswischt. Wieder wechselt das Bild zu einer Damentoilette dort sieht man dann das junge Mädchen das Falco vorhin noch am arm trug vor dem Spiegel stehen und Lippenstift auftragen.

Falco Jeanny~Střih~ a vidíme typicky americký výstražný majáček na voze policie (vlastně modro/červený) a 2 policisté vyslýchají nějaké lidi, mezi nimiž je patrně matka dívky, která tam stojí v norkovém plášti a kapesníkem si otírá uplakané oči. A zase se mění scéna a vidíme dámskou toaletu a tam mladou dívku, kterou Falco předtím nesl v náruči, jak si před zrcadlem líčí rty rtěnkou.

Falco JeannyDa erscheint ein Schatten hinter ihr, ein Schatten eines Mannes mit Hut. Jeanny dreht sich um sieht etwas verschreckt aus (würd ich auch wenn Falco hinter mir gestanden hätte nachdem ich mich geschminkt habe). Dann sieht man wieder das Auge. Jeanny's Lippen sprechen genau den Text vom Lied „mach mich nicht an" dann rutscht sie die Fliesen in der Toilette mit dem Rücken entlang bis sie hinfällt. Wieder wechselt das Bild und 2 Falco JeannyPolizisten laufen mit Taschenlampen und 2 Hunden durch den vernebelten, dunklen Wald. Dann sieht man wieder Falco in den Untergrundgewölben schreit er den Text „sie kommen, sie kommen dich zu holen, sie werden dich nicht finden, niemand wird dich finden, du bist bei mir, Jeanny!"  

Pak se za ní vynoří stín, je to stín muže v klobouku. Jeanny se otáčí a vypadá zděšeně (byla bych taky, kdyby se za mě postavil Falco, když si líčím rty). Pak je zase vidět oko. Jeanniny rty odříkávají přesně text písně "mach mich nicht an - nech mě napokoji", pak sklouzává pozadu po dlaždicích toalety a ustupuje, až spadne.

Falco JeannyDas Bild wechselt und Jeanny liegt aufgebahrt wie auf einem Altar um geben von Kerzen. Davor Falco mit einem Klavier im Smoking. Draussen prasselt der Regen wieder an das Fenster während drinnen Falco am Klavier spielt und immer wieder seinen Text singt „Jeanny quit living on dreams" auch am Klavier die Kerzen. Ausgetopfte Vögel zieren das Bild und Jeanny liegt immer noch auf dem Altar, sie trägt aber jetzt ein weisses Kleid und sieht richtig unschuldig aus. Die Kamera fährt auf ihr Gesicht zu und da - plötzlich - sie öffnet die Augen!

Falco JeannyScéna se mění a Jeanny leží na marách jako na oltáři obklopená svícemi. V přední části scény je Falco oblečený ve smokingu u klavíru. A zatím, co Falco sedí u klavíru a dál zpívá svůj text "Jeanny quit living on dreams - Jeanny, prober se ze svých snů" a na klavíru svítí svíce, zvenčí zase bubnuje déšť na okno. Obraz zdobí vycpaní ptáci a Jeanny leží stále ještě na oltáři, teď má již ale na sobě bílé šaty a vypadá opravdu nevinně. Kamera snímá tam a zpět její obličej - a ona najednou - otvírá oči!

Falco JeannyDann wird das Bild wieder schwarz-weiss und man sieht Falco in einem Gang gehen der aussieht wie der einer U-Bahn oder ähnlichem. In einem Cafe sitzen Menschen. Dann sieht man einen Fernseher eingeblendet, in dem ein knapp vor der Pensionierung stehender Sprecher von Entführungen spricht. Darin wird erwähnt dass ein 19 jähriges Mädchen vermisst wird. Im Cafe selbst sitzt eine junge Frau, Jeanny, doch diese verlässt das Cafe während Falco weiterhin nur fernsieht. Dann plötzlich sieht man ihn in dem Gang wie er dem Mädchen das gerade das Cafe verlassen hat nachläuft, diese versucht zu fliehen...

Falco Jeanny

Falco JeannyPak je scéna zase černobílá a je vidět Falca vcházet do průchodu, který vypadá jako nástupiště U-Bahnu nebo něco podobného. V jedné kavárně sedí lidé. Pak vidíme televizor, v němž mluví téměř již penzionovaný hlasatel o únosech. Při tom zmiňuje, že je pohřešována 19-letá dívka. V té kavárně sedí nějaká mladá žena, Jeanny, ta však odchází z kavárny zatím, co se Falco dál dívá na televizi. Pak je ho náhle vidět v průchodu, jak běží za tou dívkou, co právě vyšla z kavárny a ona se pokouší utéct...
Falco JeannyFalco in einer Zwangsjacke, Schweiss gebadet, sitzt in einem langen gefliesten Gang, er singt weiterhin seinen Text und sieht dabei wirklich geisteskrank aus. Während Falco also als Irrer sein Bestes gibt schminkt sich plötzlich Jeanny in der Kamera. Jetzt bin ich verwirrt. Dann tanzt Jeanny in dem weissen Kleid vor Falco rum der immer noch in der Zwangsjacke Falco Jeannyrumsitzt. Man sieht Jeanny noch in verschiedenen Kleindungsstücken rund um Falco tanzen und sitzen. Dann schaut noch ein bärtiger Wärter durch das Gitterfenster der Türe, darin sitzt Falco auf einem Hocker und schon ist das Video vorbei.

Falco ve svěrací kazajce, zalitý potem, sedí v dlouhé vykachličkované chodbě, zpívá dál svůj text a vypadá při tom opravdu jako duševně nemocný. Zatímco Falco Jeannyvšak Falco bravúrně předvádí blázna, před kamerou si náhle maluje rty Jeanny. Teď jsem zmatená. Pak tančí Jeanny v bílých šatech kolem Falca sedícího ve svěrací kazajce. Jeanny vidíme ještě v různých dalších šatech, jak tančí kolem Falca a sedí vedle něj. Pak se ještě vousatý strážce dívá zamřížovaným okénkem ve dveřích dovnitř na Falca sedícího na stoličce. A to je konec videa.

 

Falco Jeanny

INFOS

INFORMACE 


Falco alias Johann Hölzel veröffentlichte Jeanny im Jahre 1985, also ist es schon ein richtiger Klassiker. Geboren wurde Falco am 19.2.1957 um 13:15 in Wien. 1978 kam er zu dem Künstlernamen Falco bei dem er auch geblieben ist. 1981 veröffentlichte Falco seinen ersten Hit „Der Kommissar". Bekannt wurde Falco durch seine arrogant, snobig wirkende Art , aber genau hierfür liebten ihn seine Fans. 1985 eroberte er mit „Rock me Amadeus" nicht nur den europäischen Markt sondern wurde auch Platz 1 in den USA als erster österreichischer Künstler. Das Video bzw. das Lied „Jeanny" war lange zeit auf der schwarzen Liste der Radio und Fernsehsender und wurde nicht ausgestrahlt, da behauptet wurde in dem Lied verherrliche Falco Gewalt, sexuellen Missbrauch und Lustmord. Das spornte die Fans aber noch mehr an und die Platte verkaufte sich bis zu 50.000fach täglich!

Falco, alias Johann Hölzel, vydal píseň Jeanny v roce 1985, takže je to již skutečná klasika. Falco se narodil 19.2.1957 v 13.15 hod. ve Vídni. V roce 1978 přijal umělecké jméno Falco, u něhož také zůstal. V roce 1981 vydal Falco svůj první hit "Der Kommissar". Falco byl známý svým uměním chovat se arogantně a snobsky, ale právě proto jej jeho fanoušci milovali. V roce 1985 zvítězil  s písní "Rock Me Amadeus" nejen na evropském trhu, ale také byl na 1. místě v USA jakožto první rakouský umělec. Video, tedy píseň Jeanny byla po dlouhou dobu na černé listině rádií a vysílacích stanic a nebyla vysílána, protože zde byla domněnka, že Falco snad v písni oslavuje násilí, sexuální zneužívání a vraždu z vilnosti. To však byla ještě větší pobídka pro fanoušky a deska s písní se prodávala po 50.000 kusech denně!

Falco Jeanny

◊ • ◊ FAZIT ◊ • ◊
Ich finde das Video für die damalige Zeit sehr gewagt, auch relativ gut umgesetzt, es spricht genau die Problematik von damals aber auch von heute an, natürlich mit einem happy end in dem man erkennen kann es ist dem Mädel doch gar nix passiert. Der Song selbst ist eher Monoton, ausser ein paar Jeanny Rufen ist der Song mehr Sprechgesang, nur der Refrain ist poppig, aber auch mehr geschrien. Der Clip selbst ist nicht schwer zu verstehen, man kann sehr gut die Geschichte dahinter erkennen und man lebt dieses Video förmlich mit. Man kann gut sehen, da war er noch jung, der liebe Falco, aber in seiner typisch arroganten Art.

Ich gebe zu, es ist bestimmt nicht jedermanns Sache, zumal Falco ein österreichischer Künstler war der einem liegen muss um ihn zu mögen. Ich für meinen Teil mochte Falco zwar weniger aber das Video ist wirklich toll. Ein Clip voll Geschichte, ohne jegliche special effekts. Der Clip ist aussagekräftig und auch die Kameraführung bzw. die einzelnen Bildabschnitte sind gut koordiniert und perfekt gemischt. Ich denke Jeanny ist ein Stück österreichisches Musikgut das man nicht einfach verurteilen sollte. Ich vergebe an den Clip 5 Sterne,...

Falco Jeanny

◊ • ◊ ZÁVĚREČNÉ SHRNUTÍ ◊ • ◊

Považuji toto video za značně odvážné na tehdejší dobu, v relativně dobrém tématickém provedení, pojednává o tehdejších, ale i o dnešních problémech, s přirozeně dobrým koncem, na konci vidíme, že se té dívce vůbec nic nestalo. Samotná píseň je však monotónní. Kromě několika zvolání Jeanny je píseň spíše recitovaná, pouze refrén je popový, ale také více méně křičený. Klipu samotnému není těžko porozumět, děj je srozumitelný a video je všeobecně přijato v dobrém. Můžeme dobře vidět, že milý Falco byl ještě mladý, ale svým arogantním způsobem.

Připouštím, že není zrovna každému zřejmé, že právě Falco byl rakouský umělec, který každému musí padnout tak, aby jej hned miloval. Já sama jsem Falca poslouchala spíš méně, ale to video je skutečně výborné. Je to klip plný děje, bez nějakých speciálních efektů. Klip je předvědčivý a kamerové záběry, co se týká jednotlivých střihů jsou dobře koordinované a perfektně namixované. Domnívám se, že Jeanny je kousek rakouského hudebního jmění, které bychom neměli jen tak odsoudit. Dávám klipu 5 hvězdiček,...

Kommentare zum Erfahrungsbericht °Jeanny, ich komme dich anzusehen..°
von Brainymax
 

Falco Jeanny

Zdroj/Quelle:http://www.ciao.de/Jeanny_Clip_Falco__Test_2523630

Překlad a design/Übersetzung ins Tschechische und Design: Dagmara/Falco1957

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1