NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Wien bekommt eine Falcogasse - Vídeň bude mít Falcogasse

Datum: 2. 6. 2009 3.39 | Autor: Falco1957 | 1321× | Kategorie: Falcogasse-Donaustadt | Komentáře: 0

 

Je půl čtvrté ráno a já konečně vkládám na blog pořádnou informaci o oslavách, které budou probíhat při odhalení Falcogasse. Tady je článek, který sděluje vše. A já se honem pouštím do překladu:

Falcogasse

Tak, je půl páté a tady máte ten překlad, abyste všichni věděli, co máte hledat ve zprávách rakouské televize:

Vídeň bude mít Falcogasse
(článek ze dne 12. května 2009, 11:20hod.)

Zhruba 250 metrů dlouhá třída ve čtvrti Donaustadt - Odhalení dne 5. června s Karaoke a videoklipy

„Ganz Wien / ist so herrlich hin hin hin" („Celá Vídeň / je tak nádherná hin hin hin" - z písně Ganz Wien, pozn.překl.). Nejednou Johann Hölzel, alias Falco opěvoval své rodné město - z jeho strany ne vždy tak slunné. Nyní věnuje hlavní spolkové město hudebníkovi, který zemřel v roce 1998, a který se v polovině 80. let proslavil písní „Rock Me Amadeus", s níž dosáhl dokonce umístění na první příčce v amerických hitparádách, jeho vlastní ulici. Tato Falcogasse (Falcova ulice), která se nachází ve vídeňské čtvrti Donaustadt, bude oficiálně odhalena 5. června.

Jevištěm této pocty je zhruba 250 metrů dlouhá třída, která probíhá paralelně s Rennbahnweg. Tam poblíž snad byl Falco přihlášen k pobytu společně se svou matkou Marií Hölzel v letech 1975 - 1996, jak bylo potvrzeno v úterý v jednom vysílání okresního kanálu pro Donaustadt: „Falco sám tam bydlel jen krátkou dobu, ale často chodil ke své matce na návštěvu."

Falco - festival
Při odhalení tabulky s názvem ulice, které bude probíhat zhruba v 17.00 hodin za účasti kulturního rady města Vídně Andrease Mailath-Pokornyho a představitele okresu Donaustadt Norberta Scheeda, pořádá Donaustadt opravdový festival. Vedle Karaoke a Look-A-Like - soutěže dvojníků - budou ve večerních hodinách promítány na plátno klipy „Sokolíka" a pak se ujme mikrofonu Falco-imitátor Patrick Simoner. Před 21.00 hod. pak bude promítán na velkoplošnou obrazovku (Videowall) koncert z Donauinselfestu z roku 1993, který byl tehdy provázen přívalem deště.

Již nyní jsou ve Vídni dva památníky, které jsou věnovány Hölzelovi. Vedle hrobu na Ústředním hřbitově jsou vzpomínkou na umělce také Falco-Stiege (Falcovy schody) ve čtvrti Margareten. (agentura APA)

Překlad/Übersetzung ins Tschechische: Dagmara/Falco1957

Zdroj/Quelle:
http://derstandard.at/?url=/?id=1241622512918

 

P.S.: A pokud se budete dívat na ten původní článek v novinách DER STANDARD, mrkněte taky na komentáře k němu. Jsou suprovní.

Dáša

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1