NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de http://www.falco-fr.com/ http://www.falco.at http://www.falcofanclub-berlin.de http://www.falco.de.gg / http://www.falcollection.at http://www.falcoderfilm.de/ http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Ein Denkmal für Johann Hölzel - Falcogasse in der Donaustadt - Pomník Johannu Hölzelovi - Falcogasse

Datum: 29. 5. 2009 1.26 | Autor: Falco1957 | 14827× | Kategorie: Falcogasse-Donaustadt | Komentáře: 0

 

 

 

Falcogasse - Donaustadt

 

12. Mai 2009


Ein Denkmal für Johann Hölzel: Falcogasse in der Donaustadt


Elf Jahre nach seinem Tod wird dem heimischen Popstar Falco ein Denkmal gesetzt. Eine Wiener Gasse wird nach dem bei einem Autounfall ums Leben gekommenen Popstar benannt. Aber nicht in der Nähe der Ziegelofengasse im 5. Wiener Gemeindebezirk, wo der als Johann Hölzel zur Welt gekommene Sänger seine Kindheit verbrachte, sondern in der Donaustadt (22. Wiener Gemeindebezirk).
Die Falcogasse wird sich parallel zum Rennbahnweg, etwa auf der Höhe von Nummer 27, wo laut Melderegister Falco gemeinsam mit seiner Mutter Maria Hölzel 1975 bis 1996 gemeldet war, befinden. Falco selbst hat dort nur kurze Zeit gewohnt, war aber häufig bei seiner Mutter zu Besuch.
Neben dem Grab von Falco am Zentralfriedhof und der Falco-Stiege in Margareten - auf Höhe der Rechten Wienzeile 49, am Beginn der Hamburgerstraße - wird dann auch die Falcogasse in der Donaustadt an den Künstler erinnern.

Falco

 

Pomník Johannu Hölzelovi: Falcova ulice ve čtvrti Donaustadt


11 let po smrti je rakouské popové hvězdě Falcovi zbudován pomník. Jedna vídeňská ulice je pojmenována po popové hvězdě, která přišla o život při autonehodě. Ale není to v blízkosti Ziegelofengasse v 5. vídeňském okrsku, kde strávil své mládí zpěvák, který přišel na svět jako Johann Hölzel, ale v Donaustadt (22. vídeňský okrsek). Falcova ulice, kde byl Falco oficiálně přihlášen k pobytu společně se svou matkou Marií Hölzel v letech 1975 - 1996, je rovnoběžná s ulicí Rennbahnweg, zhruba na úrovni čísla 27. Sám Falco tam bydlel jen krátkou dobu, často tam ale chodil za svojí matkou na návštěvu.
Vedle Falcova hrobu na vídeňském Ústředním hřbitově a Falcových schodů (Falco-Stiege), které jsou ve čtvrti Margareten poblíž Rechten Wienzeile 49 na začátku Hammburgerstraße, bude tak i Falcogasse - Falcova ulice - v Donaustadtu připomínat umělce.

Wien - Falcogasse

Rennbahnweg 27

Wien - Bezirke

22. Bezirk - Donaustadt

Falcogasse

Článek připravily: Dagmara/Falco1957 a Lucka/Lucy_cz 

Zdroje/Quellen:  http://www.nil4you.com/news_archiv/?p=993

http://www.wien.gv.at/kultur/strassennamen/images/falcogasse.gif

 

No a já hledala dál na netu. Chtěla jsem se dovědět konkrétnější jméno té ulice, respektive - zajímalo mne, zda už ji někde najdu na pláncích (třetí plánek dodávám o den později). A došla jsem k tomuto článku:

Falcogasse - Webnoviny

Takže 5. června se máme na co těšit. Jestlipak se o tom někde objeví zpráva v TV? Sledujte to, prosím.

Dagmara/Falco1957

 

Zdroj/Quelle:  

http://www.webnoviny.sk/soubiznis/clanok/38124/Podla-spevaka-Falca-pomenuju-ulicu-vo-Viedni.html

 

LucieHendrychova LucieHendrychova - 01.06.09 23:26:30

http://falco1957.mujblog.info/falcogasse-donaustadt/
Najdete tu potvrzenou informaci (
http://www.nil4you.com/news_archiv/?p=993), že Falco bude mít "vedle Falcova hrobu na vídeňském Ústředním hřbitově a Falcových schodů (Falco-Stiege), které jsou ve čtvrti Margareten poblíž Rechten Wienzeile 49 na začátku Hammburgerstraße, i Falcogasse - Falcova ulice - v Donaustadtu okrsek 22..." Příjemné čtení nejen tohoto článku Vám přejí D&L :-))

 • Falco1957 Falco1957 - 02.06.09 00:19:54

  RE: Potvrzená...
  BOJOVÝ ÚKOL PRO VŠECHNY:
  už několik dnů pátráme s Lucinkou v tisku. Podle slovenských novin Webnoviny je termín pojmenování-slavnostního vyhlášení této ulice stanoven na 5.června. To je za 4 dny. Určo o tom proběhne v tisku nebo v televizi nějaká zpráva - šot.
  Sledovat!!! Všichni, povinně. A natočit aspoň na VHS, nebo zde uveďte link, kde by se k tomu šotu dalo přijít. Zhudebníme to a vystavíme na blogu.(může to bejt třeba v nějakým dokumentárním pořadu, jako je 168 hodin, tam tenkrát uváděli Falca v Praze a info o oslavách a vzpomínce na Falca v únoru 2008)
  Hej, KAMČÓÓÓ, hlavně ty, máš přece televizní kanál na Rakousko, že? Tohle musíme mít. 8-)
  Tady je link na ty Webnoviny, článek odtamtud jsem přidala taky na blog:
  http://www.webnoviny.sk/soubiznis/clanok/38124/Podla-spevaka-Falca-pomenuju-ulicu-vo-Viedni.html

Odkazy na další články:

http://www.kurier.at/nachrichten/wien/132485.php

http://www.pressemeldungen.at/32880/falcogasse-kommt-in-die-donaustadt-â€


 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1