NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

K.B.Vitkovic - Tak často jsem se ptala, proč mi to všechno udělal

Datum: 8. 6. 2009 13.47 | Autor: Falco1957 | 4535× | Kategorie: Falco-Events 2008 | Komentáře: 0

 

K 10. výročí úmrtí zpěváka Falca

 

Katharina Bianca Vitkovic

 

K 10. výročí úmrtí

Domnělá Falcova dcera Katharina Bianca Vitkovic:
"Tak často jsem se ptala, proč mi to všechno udělal."

Falco war mein VaterNa listopad 1993 si Katharina Bianca ještě dobře vzpomíná. Uprostřed noci se rozřinčel zvonek u dveří a ona, tehdy sedmiletá, si v polospánku uvědomila, že matka vstává. „Když jsem uslyšela tatínka, byla jsem vzhůru. Slyšela jsem jejich hlasy v obývacím pokoji, snažila jsem se poslouchat, ale nerozuměla jsem jedinému slovu.", líčí Falcova domnělá dcera ve své knize „Falco war mein Vater" („Falco byl můj otec"), /Nakladatelství Carl Ueberreuter, ISBN 978-3-8000.7356-6).
Pak ji zavolala matka do obývacího pokoje. „Tatínek seděl na gauči a plakal. Vzal mě do náruče a tiskl mě tak silně, že jsem mu řekla: „Au, to bolí." Pak mi oznámil: „Musím ti něco říct. Nejsem tvůj otec."" A: „Už jsem tvůj táta, ale ne tvůj skutečný táta. Ale bez ohledu na to, co se stalo, budu pořád tvůj táta."
Když to děvčátko, co už jednou bylo dcerou, šlo zpátky do postele, nemohlo spát. Protože slyšelo plakat Falca v obývacím pokoji.
Falco war mein VaterPro Falca, který přišel o život 6. února 1998, několik dnů před svými 41. narozeninami, při autonehodě, to byla největší rána v jeho životě. Přesto však nikdy nepřerušil kontakt s dcerou úplně. Krátce před svou smrtí řekl: „Katharina byla přese všechno osm let v mém srdci má dcera. Snad ta malá jednou řekne: Hölzel je přece v Dominikánské republice a když už pojedeme do Karibiku, vlastně bychom mohli navštívit ex-tatínka." Na tento den bych chtěl být připravený a ne ležet ožralý pod kokosovou palmou. Nechci, aby si myslela: „Je přesně takový, jak říkávala moje matka."
Naposledy spolu telefonicky mluvili o Vánocích 1997. Jedenáctiletá Katharina přejala příjmení své matky, aby se zbavila posměchu ve škole. Tak často jsem se sama sebe ptala, proč mi to všechno udělal. Proč se - poté, co vše vyšlo na veřejnost - již o mne nestaral. Proč mne neochraňoval a nestál při mně, jak se zapřísahal při bezpočetných telefonických hovorech."
Dnes lituje té změny jména. „Tehdy jsem to ale učinila cílevědomě. Pravděpodobně je to také něco, co jsem od něj odkoukala.
V telefonu chtěl Falco vědět, zda to bylo její rozhodnutí změnit si jméno. „Chtěla jsem mu ublížit a řekla jsem: „Ano, bylo to mé rozhodnutí, protože už tvé jméno dál nechci nosit. Když zavoláš, mluvíš v telefonu stejně jen s mámou a s ní se cítím těsněji spjata. Stejně se o mne nestaráš." K návštěvě už nedošlo. O několik týdnů později byl Falco mrtev.
Pochybnosti o jejím původu hlodají v 21-leté dívce stejně jako předtím. Svého biologického otce samozřejmě poznala, je vysoký a hubený jako její matka. "Oproti tomu já stále bojuju se svou nadváhou. Stejný problém měl tatínek." Také důlek v bradě, rodové znamení, kterým bych mu byla podobná, nemám.
Možná, že požádá o druhou zkoušku otcovství. „Jednoduše jen proto, abych měla jistotu."

Falco war mein Vater
Falcův život byl filmově ztvárněn. Od 7. února, k 10. výročí jeho úmrtí, se bude promítat v kinech.

Překlad/Übersetzung ins Tschechische: Dagmara/Falco1957

Zdroj: Die Ganze Woche Nr.08/2008
Článek a foto z archívu autorky blogu

 Katharina Biance Vitkovic

Prohlášení autorky blogu

Milí čtenáři, kteří patříte ke členům českého diskusního Falco-fóra!


Nedávno jsme řešili na Falco-fóru možnost, že bychom se mohli kontaktovat s Katharinou Biancou Vitkovic formou FACEBOOKU. Několik z vás si Facebook založilo, někteří jej již máte z dřívější doby.


Omlouvám se všem, s nimiž jsem tento problém probírala a při té diskusi jsem se vzdala možnosti kontaktovat Katharinu Biancu. Facebook si založím a Katharinu pozdravím a pozvu na Nový blog o Falcovi. O jejím pohnutém dětství a jejích vztazích však s ní nebudu diskutovat. Vede mne k tomu několik důvodů:


Za prvé jsem si ještě dostatečně neprostudovala její knihu "FALCO WAR MEIN VATER" i přesto, že ji mám doma. A nerada bych Katharinu zbytečně obtěžovala dotazy k tématům, která již zodpověděla ve své knize.

Za druhé nejsem stejného přesvědčení o Falcově smrti, jako ona. Vysvětluji to takhle: Naděje, že by Falco snad mohl být mezi námi, je mizivá. Ale důkazů dostatečně prokazujících jeho skutečnou smrt dosud není dost. Pro mne jich opravdu není dost. A nerada bych se při případném rozhovoru Kathariny dotkla.


Za třetí: Sama jsem prožila odobné mládí, jako ona a stala se mi podobná věc, jako Katharině. A mé vzpomínky na mého otce jsou tudíž obdobné, jako její. A věřte mi, že ten, kdo v dětství zažije tu strašnou bezmoc, kdy se o jeho budoucnosti rozhoduje o něm v jiném pokoji a za zavřenými dveřmi, má jednu z nejhorších životních zkušeností hned v mládí. Je to to nejhorší, co se může stát malému důvěřivému dítěti, které miluje své rodiče a které ještě nechápe a ani nemůže pochopit, co se to kolem děje a o čem se to vlastně rozhoduje. Moji rodiče se o mé budoucnosti dohadovali pro změnu v ložnici a když jsem se domáhala vstupu k jejich diskusi, dostala jsem výprask. A můj otec mi nikdy pořádně nevysvětlil, proč se mne vzdal. Ani matčino zdůvodnění není dodnes postačující.


Velice proto solidarizuji s Karharinou Biancou a beru na ni ohled. A nechci ji obtěžovat, nechci ji nutit, aby musela otvírat své strašné vzpomínky. Proto se akce zkontaktování s ní nezúčastním spolu s ostatními. Nikomu ale jeho iniciativy ani nevyčítám, ani nepředhazuji, ani nezakazuji. Čiňte sami, jak uznáte za vhodné. Ale v tomto případě beze mne. Já jednám ve jménu tolerance, ohleduplnosti a pochopení osudu jiného člověka. Nemějte mi to tudíž za zlé.
Děkuji za pochopení.


Dagmara/Falco1957, autorka blogu

 

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1