NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Falco war ihr Vater - Interview s K.B.Vitkovic

Datum: 10. 6. 2009 4.54 | Autor: Falco1957 | 5405× | Kategorie: Falco-Events 2008 | Komentáře: 0

Zum 10. Todestag

K 10. výročí úmrtí

Katharina Bianca Vitkovic


Falco war ihr Vater

Falco byl její otec


Sie war sieben Jahre lang das verhätschelte Kind des Superstars - bis 1993 ein Bluttest bewies, dass Falco nicht ihr leiblicher Vater ist. „Danach war nichts mehr wie früher", sagt Katharina Vitkovic, „ich fühlte mich wie eine Aussätzige".

Byla sedm let rozmazlovaným dítětem superstar - až v roce 1993 prokázal krevní test, že Falco není jejím pokrevním otcem. "Pak už nic nebylo jako dřív", říká Katharina Vitkovic, "cítila jsem se jako malomocná".

"Bunte"-Online-Redakteurin Barbara Tremel traf die attraktive 21-Jährige, die „als Therapie" ein Buch („Falco war mein Vater", Uberreuter, 19,95 Euro) über ihr außergewöhliches Leben geschrieben hat, zum Interview in Wien. Kurz vor Falcos 10. Todestag, der am 6. Februar 1998 im Alter von 40 Jahren bei einem Autounfall in der Dominikanischen Republik ums Leben kam.

Barbara Tremel, redaktorka "Bunte"-Online, se setkala ve Vídni s tou aktraktivní 21-letou ženou, která napsala "jako terapii" knihu o svém nezvyklém životě, aby s ní udělala Interview (kniha se jmenuje "Falco war mein Vater" - "Falco byl můj otec", byla vydána v nakladatelství Ueberreuter a stojí 19,95 Euro). Krátce před 10. výročím úmrtí Falca, který přišel o život 6. února 1998 ve věku 40 let při autonehodě v Dominikánské republice. 

Katharina Bianca VitkovicBUNTE Online: Wie haben Sie von seinem Tod erfahren?

BUNTE online: Jak jste se dozvěděla o jeho smrti? 

Katharina Vitkovic: Ich war mit meinem Cousin allein zu Hause. Wir sind ins Bett gegangen, doch ich konnte kaum schlafen. Ich war immer panisch, wenn meine Mutter mit dem Auto fuhr, ich hatte Angst, ihr passiert etwas. Plötzlich kniete sie neben meinem Bett, weinte und sagte: Der Papa ist heute Nacht gestorben. Ein unfassbarer Schock. Doch ich konnte nicht einmal weinen. Das Allerschlimmste war mein erster Gedanke: Ja, dann ist er halt nicht mehr da. Ich war so kühl und abgebrüht, bin selbst über meine Reaktion erschrocken. Es war alles nur leer. Erst nach zwei Wochen brachen meine unterdrückten Gefühle durch.

Katharina Vitkovic: Byla jsem sama doma se svým bratrancem. Šli jsme spát, ale spát se mi nedařilo. Stále jsem byla ve strachu, moje matka jela autem, a já měla  strach, že se jí něco stalo. Najednou si pak klekla k mojí posteli, plakala a řekla: Táta dneska v noci zemřel. Byl to nepochopitelný šok. Nemohla jsem v té chvíli ani plakat. Nejhorší byla moje první myšlenka:  Ano, už tu nebude. Byla jsem tak chladná a bez citu, až jsem se sama lekla své vlastní reakce. Všechno to bylo tak prázdné. Až po dvou týdnech propukly mé potlačené pocity.

BUNTE Online: Hatten Sie zu Ihrem Vater bis zum Schluss eine innige Beziehung?

BUNTE Online: Měla jste se svým otcem vřelý vztah až do konce? 

Katharina Vitkovic: Meine frühe Kindheit war wunderbar. Er war ein sehr lockerer Vater, aber manchmal auch sehr streng. Er wollte unbedingt, dass ich schon als Kind Englisch lerne. Beim Spazierengehen zeigte er immer auf einen Hund und sagte: Hund heißt Dog. Mit vier Jahren wollte er mir Schach beibringen, ich aber habe zu seinem Ärger nur mit den Figuren gespielt.

Katharina Vitkovic: Moje časné dětství bylo nádherné. Byl to otec, který vše dovolil, ale často také velice přísný. Stůj co stůj požadoval, abych se už v dětském věku učila anglicky. Při procházkách pořád ukazoval na psa a říkal: Pes se řekne Dog. Ve čtyřech letech mě chtěl naučit hrát šachy, ale já jsem si k jeho zlosti jen hrála s figurkami.

BUNTE Online: Haben sie auch zusammen Musik gemacht, zusammen gesungen?

BUNTE Online: Hráli jste spolu hudbu, zpívali jste spolu? 

Katharina Vitkovic: Ja, sehr oft, doch er war sehr ehrgeizig. Ich musste schon früh ein Instrument lernen. Er spielte mir auf dem Klavier Lieder vor, die ich nachspielen musste. Bis ich einen Horror vor unserem Klavierzimmer bekam...

Katharina Vitkovic: Ano, dost často, on byl tak ctižádostivý. Již v časném věku jsem se musela učit hrát na hudební nástroj. Předehrával mi na klavír písničky a já je pak musela hrát podle něho. Tak, až jsem měla hrůzu z našeho pokoje, v němž byl klavír...

BUNTE Online: Warum?

BUNTE Online: Proč? 

Katharina Vitkovic: Ich hatte mit meinen Eltern den Film E.T. gesehen und fand ihn gar nicht süß. Papa hat gemerkt, dass ich Angst vor ihm habe und wenn ich etwas nicht richtig gemacht habe, schimpfte er und sagte, jetzt kommt der E.T. Unser Klavierzimmer war sehr düster und ich dachte, dort wohnt er. Seitdem traute ich mich nicht mehr hinein. Als er merkte, dass dies keine so gute Idee von ihm war, brachte er aus Amerika ein riesiges Plastik-Klavier für den Boden mit, auf dem man rumspringen konnte. Er stellte es ins E.T. -Zimmer. Ich zog es immer wieder raus - und hörte mit dem Klavierspielen auf.

Katharina Vitkovic: S rodiči jsem byla na filmu E.T. a ten film se mi nelíbil. Táta si všiml, že mám z toho filmu strach a když jsem něco neudělala správně, huboval mě a říkal, že teď příjde E.T. Náš pokoj s klavírem byl dost pochmurný a já si myslela, že tam žije E.T. Pak už jsem se neodvážila vstoupit dovnitř. Když si uvědomil, že tohle nebyl dobrý nápad, přivezl z Ameriky velikánský skládací plastikový klavír, na kterém se dalo dovádět. Postavil ho do pokoje, kde bydlel E.T. Já ho pořád vytahovala a přestávala jsem se učit hře na klavír.

 

Falcos kindische Seiten

Falcova dětinská povaha

Katharina Bianca VitkovicBUNTE Online: Wurden Sie als Kind sehr verwöhnt?

BUNTE Online: Byla jste jako dítě hodně hýčkána? 

Katharina Vitkovic: Ja, aber ich habe nicht alles sofort bekommen, sondern manche Dinge erst zwei Wochen oder einen Monat später. Er hat auch viel mit mir gemalt und gespielt, ein Barbie-Haus gebaut. Er war dann immer der Ken. Wenn ich traurig war, hat er seine Sprache verstellt und nur noch mit Piepsstimme geredet. Richtig kindisch fand ich das.

Katharina Vitkovic: Ano, ale nedostala jsem všechno hned, některé věci až po dvou týdnech anebo o měsíc později. Také se mnou hodně maloval a hrál si se mnou, postavil mi domeček pro barbínu. On byl pak Ken. Když jsem byla smutná, změnil tón řeči a mluvil písklavým hlasem. To jsem považovala za skutečné dětinské.

BUNTE Online: Hat er Ihnen auch Haustiere geschenkt?

BUNTE Online: dal vám taky někdy jako dárek nějakého domácího mazlíčka?

Katharina Vitkovic: Ja, diverse, doch das endete meist tragisch. Ich hatte ein wunderschönes Aquarium mit Goldfischen. Dann wollte ich noch einen schönen pink-violetten Fisch mit Schleier. Papa kaufte ihn mir. Am nächsten Tag schwammen nur noch ein Fisch und viele Leichenteile im Wasser. Der Neue war ein Kampffisch - und Papa hatte ganz vergessen, eine Glasscheibe zwischen ihn und die anderen zu hängen...

Katharina Vitkovic: Ano, různé, ale většinou to končilo tragicky. Měla jsem nádherné akvárium se zlatými rybičkami. Pak jsem chtěla ještě jednu krásnou růžově-fialovou rybičku - závojnatku, Taťka mi ji koupil. Druhý den plavala ve vodě už jen jedna rybička a ty ostatní plavaly bříškem nahoru. Ta nová rybička byla dravec a tatínek úplně zapomněl zavěsit mezi ni a ty ostatní rybičky skleněnou přepážku...  

BUNTE Online: Haben Sie etwas von seinen Alkoholproblemen mitbekommen?

BUNTE Online: Daly vám ponaučení jeho problémy s alkoholem? 

Katharina Vitkovic: Ich habe schon öfters bemerkt, dass er etwas getrunken hatte, aber als Kind war das eher lustig, wenn jemand einen Schwips hat. Wenn ich ihn darauf angeredet habe, ist er Zähne putzen gegangen, hat sich wieder hingesetzt und mit mir weitergespielt.

Katharina Vitkovic:  Už vícekrát jsem si všimla, že něco vypil, ale když jsem byla dítě, bylo to spíš legrační, jako když má někdo špičku. Když jsem jej na to upozornila, šel si vyčistit zuby, zas si pak ke mně přisedl a dál si se mnou hrál.

BUNTE Online: Wie haben denn Ihre Freunde, Ihre Klassenkameraden auf Ihren prominenten Vater reagiert?

BUNTE Online: Jak reagovali vaši přátelé, kamarádi ze školy, na vašeho prominentního otce? 

Katharina Vitkovic: Der erste Schultag war schon komisch, denn alle haben getuschelt und mit dem Finger auf uns gezeigt. Zuerst dachte ich, das sei wegen mir. Später dachte ich dann, ok., der Papa ist etwas Besonderes. Ich war sehr stolz und sagte mir: Nicht nur ich habe den Papa lieb, sondern auch andere. Er war für mich ein Held.

Katharina Vitkovic: Už první školní den byl srandovní, protože si všichni o nás šuškali a ukazovali na nás prstem. Nejdřív jsem si myslela, že to je kvůli mně. Pak jsem si myslela, že je to O.K., že je tatínek něco zvláštního. Byla jsem velice pyšná a říkala jsem si:  nejen mně je můj tatínek drahý, také ostatním. Byl pro mne hrdinou.  

BUNTE Online: Wann hat sich ihr Verhältnis verändert?

BUNTE Online: Kdy se změnil váš vztah? 

Katharina Vitkovic: Nach dem Vaterschaftsstest 1993, da war ich sieben Jahre alt.

Katharina Vitkovic: Po testu otcovství v roce 1993, to mi bylo sedm let.  

BUNTE Online: Wie kam es dazu?

BUNTE Online: Jak k tomu došlo? 

Katharina Vitkovic: Meine Großmutter Maria hatte herausgefunden, dass meine Mutter bis kurz vor dem ersten Date mit meinem Vater noch mit ihrem Exmann Kontakt hatte. Sie stachelte ihn dann zu einem Bluttest an.

Katharina Vitkovic: Babička Maria zjistila, že matka měla krátce před první schůzkou s mým otcem ještě kontakt se svým exmanželem. Popichovala ho, aby nechal udělat krevní zkoušku otcovství. 

BUNTE Online: Wie erfuhren Sie von dem Ergebnis?

BUNTE Online: Jak jste se dozvěděly výsledek? 

Katharina Vitkovic: Es war im November, mitten in der Nacht klopfte es laut an der Tür. Ich lag bei meiner Mutter im Bett, weil ich Alpträume hatte. Sie ging hinaus, ich hörte Papas Stimme. Sie redeten miteinander, dann weinten sie. Ich kroch ins dunkle Wohnzimmer und hörte zu. Als sie mich entdeckt hatten, sagte er: Ich bin nicht dein richtiger Papa, aber ich werde immer dein Papa bleiben. Dann hat er mich ganz fest gedrückt und gesagt, ich solle schlafen gehen, es werde alles wieder gut. Ich habe die ganze Situation überhaupt nicht verstanden.

Katharina Vitkovic: Bylo to v listopadu, uprostřed noci hlasitě zaklepal na dveře. Ležela jsem u matky v posteli, protože jsem měla zlé sny. Vyšla z pokoje. Slyšela jsem tatínkův hlas. Dohadovali se spolu, pak plakali. Vplížila jsem se do tmavého pokoje a poslouchala jsem. Když mě našli, řekl: Nejsem tvůj skutečný táta, ale zůstanu dál tvým tátou. Pak mě silně objal a řekl, že bych měla jít spát, že zase bude všechno dobré. Vůbec jsem tomu všemu nerozuměla.  

BUNTE Online: Wie hat Ihnen Ihre Mutter das Ganze erklärt?

BUNTE Online: Jak vám to všechno matka vysvětlila? 

Katharina Vitkovic: Sie sagte, dass der Papa nicht mein biologischer Vater sei. Auf die Welt sei ich von einem anderen Mann gekommen, aber der Papa habe mich erzogen. Zuerst dachte ich, ist ja cool, dann habe ich noch einen zweiten Vater. Doch an der Reaktion der anderen habe ich gemerkt, dass sich plötzlich alles verändert hatte.

Katharina Vitkovic: Řekla, že tatínek není můj biologický otec. Na svět jsem přišla od jiného muže, ale tatínek mne vychovává. Nejdřív jsem si myslela: jo, to je fajn, tak to mám ještě jednoho dalšího otce. Na ostatních jsem ale poznala, že se najednou všechno mění.   

BUNTE Online: Ihre Mutter behauptet, dass sie selbst nicht wusste, dass das Kind nicht von Falco ist. Was hat sie Ihnen erzählt?

BUNTE Online: Vaše matka tvrdí, že sama nevěděla, že dítě není Falcovo.  Co vám k tomu řekla? 

Katharina Vitkovic: Dass sie in der Trennungsphase von ihrem ersten Mann noch einmal miteinander geschlafen hätten. Sie habe nicht bemerkt, dass sie schwanger wurde, da sie noch einmal ihre Regel bekam. Dann lernte sie Falco kennen.

Katharina Vitkovic: Že se v době odloučení při rozvodu s jejím prvním mužem ještě spolu jednou vyspali. Nevšimla si, že otěhotněla, protože ještě jednou dostala měsíčky. Pak poznala Falca.

BUNTE Online: Hatten Sie nie Zweifel an ihrer Aussage? Böse Zungen behaupten, sie hätte ihm das Kind absichtlich untergeschoben. Er war ja ein reicher Mann...

BUNTE Online: Nepochybovala jste nikdy o tomto jejím tvrzení? Zlé jazyky říkají, že mu dítě měla podvrhnout. Byl to pěkně zámožný muž.  

Katharina Vitkovic: Nein, ich bezweifle kein einziges Wort, weil ich wirklich weiß, wie das abgelaufen ist. Sie ist weder bösartig noch berechnend, das hätte sie mir nie angetan.

Katharina Vitkovic: Ne, nepochybuji ani o jediném slově, protože skutečně vím, jak to probíhalo. Ona není ani zlá, ani vypočítavá, to by mi nikdy neudělala.

 

Verletzter Männerstolz

Zraněná mužská pýcha

Katharina Bianca VitkovicBUNTE Online: Wie hat sich Ihr Nicht-mehr-Vater verhalten, der dann in die Dominikanische Republik gezogen ist?

BUNTE Online: Jak se váš nevlastní otec k vám stavěl po přestěhování do Dominikánské republiky? 

Katharina Vitkovic: Er war natürlich verletzt in seinem Männerstolz. Ich glaube, das ist das Schlimmste, was einem Mann passieren kann. Unser Verhältnis war seitdem getrübt und beschränkte sich dann nur noch aufs Telefonieren. Er hat regelmäßig angerufen, mir Geschenke geschickt. Er wollte immer, dass ich ihn in der Karibik besuche. Ich bin aber nie hingefahren.

Katharina Vitkovic: Jeho mužská pýcha byla přirozeně zraněná. Myslím si, že to je to nejhorší, co se muži může stát. Náš vztah byl od té doby zkalený a omezil se jen na telefonáty. Pravidelně telefonoval, kupoval mi dárky. Pořád chtěl, abych za ním přijela na návštěvu do Karibiku. Já jsem ale nejela.  

BUNTE Online: Warum wollten Sie ihn nicht sehen?

BUNTE Online: Proč jste ho nechtěla vidět? 

Katharina Vitkovic: Weil er sich in der Öffentlichkeit von uns distanziert hat, aber in Wirklichkeit immer Kontakt zu uns hatte. Ich wurde als Kuckuckskind und Fast-Tochter gehänselt. Doch am Telefon sagte er mir dann immer, wie sehr er uns vermisst und wünscht, wir wären wieder eine Familie. Und dann musste ich in der Zeitung lesen, dass Falco mit seiner neuen Liebe alt werden und vielleicht Kinder haben will. Das sind Dinge, die mich zutiefst verletzt haben. Ich habe eine richtige Hassliebe entwickelt.

Katharina Vitkovic:  Protože se na veřejnosti od nás distancoval, ale ve skutečnosti s námi byl v kontaktu. A mi se posmívali, že jsem kukaččí dítě a skoro-dcera. Pak mi ale v telefonu říkal, jak hrozně nás postrádá a jak si přeje, abychom zase byli rodina. A pak jsem se musela v novinách dočíst, že Falco chce zestárnout se svou novou láskou a že snad s ní chce mít děti. To jsou věci, které mne zranily nejvíc. To ve mně vyvolalo doslova pocit ošklivosti.

BUNTE Online: Sie haben ihn vor seinem Tod nie wieder gesehen?

BUNTE Online: V době před jeho smrtí již jste ho neviděla? 

Katharina Vitkovic: Nein, er aber mich. Er war oft in Kitzbühel und hat mich beobachtet bzw. beobachten lassen.

Katharina Vitkovic: Já jeho ne, ale on mne ano. Byl často v Kitzbühelu a sledoval mne, nebo mne případně nechal sledovat. 

BUNTE Online: Wie kommen Sie darauf?

BUNTE Online: Jak jste na to přišla? 

Katharina Vitkovic: Weil er immer genau wusste, wann ich was anhatte, z. B. ein Nerzstirnband von meiner Mutter. Er kam aber nie vorbei und klingelte.

Katharina Vitkovic: Protože vždycky přesně věděl, co jsem kdy měla na sobě, například  matčinu čelenku z norkové kožešiny. Nikdy se ale na mnou nezastavil, nezazvonil.

BUNTE Online: Wann haben Sie das letzte Mal mit ihm telefoniert?

BUNTE Online: Kdy jste s ním naposledy mluvila telefonicky? 

Katharina Vitkovic: Ein paar Wochen vor seinem Tod. Wir haben gestritten. Ich sagte ihm, dass ich nicht mehr Hölzel heißen will, so wie er. Das hat ihn wahnsinnig verletzt. Heute bereue ich das zutiefst.

Katharina Vitkovic: Několik týdnů před jeho smrtí. Pohádali jsme se. Řekla jsem mu, že se už nechci jmenovat Hölzel jako on. To ho šíleně zranilo.Dnes toho z hloubi duše lituji. 

BUNTE Online: Waren Sie auf seiner Beerdigung?

BUNTE Online: Byla jste na jeho pohřbu? 

Katharina Vitkovic: Nein, ich wollte nicht. Ich glaube, ich wollte ihn auch gar nicht in die Erde runtergehen sehen. Für mich liegt er nicht da unten.

Katharina Vitkovic: Ne, nechtěla jsem. Myslím, že jsem nechtěla vidět, jak jej pochovávají do země. Pro mne neleží tam v zemi.  

BUNTE Online: Hören Sie sich seine Musik an?

BUNTE Online: Posloucháte jeho hudbu? 

Katharina Vitkovic: Ja, wenn es mir nicht so gut geht. Es macht mich auf der einen Seite wehmütig, auf der anderen gibt es mir Kraft. Außerdem habe ich ein Tattoo hinter meinem rechten Ohr - mit seinen Initialen J.H.

Katharina Vitkovic: Ano, i když mi to nejde tak dobře. Na jedné straně to ve mně vzbuzuje stesk, na druhé straně mi to dává sílu. Mimo jiné mám pod pravým uchem tetování s jeho iniciálami.

 


Překlad/Übersetzung ins Tschechische: Dagmara/Falco1957

Zdroj/Quellehttp://www.focus.de/panorama/bunte-exklusiv/tid-8802/10-todestag_aid_236572.html


Vážení čtenáři,

tento i předchozí článek jsou zde, na tomto blogu, umístěny pouze z důvodu jejich zařazení do rubriky Events 2008. Námětem ale patří k ostatním článkům popisujícím soukromí zpěváka Falca, které nadále budeme zveřejňovat na této adrese:

http://falco-im-privat.mujblog.info/

Kdo z vás tedy máte zájem dozvědět se blíže něco o Falcově soukromí, klikněte si, prosím, buď na tuto adresu, nebo na klikací ikonku "Falco im Privat", která se nachází ve sloupci s rubrikami na pravé straně.

Dagmara/Falco1957, autorka blogu

 

Katharina Bianca Vitkovic

Katharina Bianca Vitkovic

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1