NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

FALCO: Seine letzten Stunden – článek z časopisu ÖSTERREICH, Part 3

Datum: 4. 6. 2009 20.45 | Autor: Falco1957 | 1517× | Kategorie: Falco-Events 2008 | Komentáře: 0

ČÁST 3 VELKÉHO SERIÁLU O FALCOVI: FALCO HOVOŘÍ

Falco: Seine letzten Stunden

 

Falco: Seine letzten Stunden

 

Falco: Seine letzten Stunden

 

 FALCO DVD: Teď mluvím já!

Exkluzivně: Sokol v dosud neuveřejněných rozhovorech
Pro čtenáře deníku ÖSTERREICH dnes u jejich stánku na DVD. Plus: Falcův nejdůvěrnější přítel Rudi Dolezal o vzestupech a pádech superhvězdy.

„Myslím, že jedno jsem se naučil: Můžu být takový, jaký chci. Měl bych být nějak svůj. Nechci si na nic hrát, i když jsem mimo, a při rozhovorech jsem hodně často mimo..." To říká Falco. Přirozeně a bez pozlátka.

Zatímco kolem desátého výročí jeho úmrtí (6.2.) hodně přátel nebo známých rakouské největší popové hvězdy připíjí polopravdami nebo polovičatými publikacemi (film, DVD, CD) - dostává se teď v deníku ÖSTERREICH ke slovu sám Falco. Ke shlédnutí a poslechu na DVD deníku ÖSTERREICH Pravý Falco, které dnes obdržíte u vašeho stánku. Speciální DVD, sestavené jeho osobními filmaři, Rudi Doležalem a Hannesem Rossachem - deník ÖSTERREICH přináší nejlepší citáty sokola k přečtení:

Žádné opakování. Vlastně jsem sám se sebou docela sám. Ve 27 letech jsem byl číslo jedna v Americe a myslel jsem si: „No a co teď ještě?" Všechno, o co bych se mohl pokusit, je snažit se o vkusné zopakování. Ale myslím si, že by to byla chyba. Udělat Amadea dvojku a ohřívat něco, kde vůbec nejsem.

Cítím se paranoidně. Myslím si, že daně, které tu platím, jsou spravedlivou cenou za to, co tu mám. Sice se někdy cítím hodně paranoidně a mám schizoidní stavy z důvodu publicity mé osoby, ale čím dál tím víc s tím umím zacházet. Takže to jde.

„Mám jen jednu osobní slabou stránku:
nemám žádný střed!"
__________________________
FALCO o své „jediné" slabé stránce

Ale co vůbec dělá Falco na bulvárních stránkách? Co pohledává někdo, kdo ve 24 letech vytvořil kokainovanou písničku a v kožené bundě a ve slunečních brýlích se sedm a půl milionkrát otáčí kolem světa, vlastně na bulvárních stránkách? To je taková naše rakouská mentalita, v žádném případě: nemusí si myslet, ten Hans Hölzel, protože si teď říká Falco, že ho nenachytáme při všem, co si myslí a co dělá.

Spojení mateřským mlékem. Tenis se dá hrát v Monaku, golf na Bahamách a písničky, které nejsou bezpodmínečně spojené s mateřským mlékem, jako např. 17 Jahr, blondes Haar (pozn. překl.: 17 roků, blonďaté vlasy) nebo Griechischer Wein (pozn. překl.: Řecké víno), ty se dají napsat i ve Švýcarsku. Ale nemyslím si, že bych Charisma Kommando mohl napsat v Curychu nebo Alles im Liegen (pozn. překl.: Všechno vleže) napsal v Monaku.

Vydělal jsem strašně peněz. Popsat moji současnou situaci je vlastně relativně jednoduché: mými třemi posledními dlouhohrajícími deskami jsem vydělal strašné peníze a vlastně už mám docela dobře vystaráno. Jen si myslím, že mám ještě co říct. Co bych měl také jiného dělat.

Žádná nová měřítka. Nehraji si na osobnost a nevytrubuji žádné hymny. Snažím se vyjádřit mé současné stanovisko tím, co dělám. Neříkám tím, že chci v Rakousku nastavit nová měřítka.

Kde žiji? Celá ta schizofrenie začala už tím, že někdo řekl, že se jmenuji Hans Hölzel a nazývám se Falco. Myslíš si, že by v Itálii některý z kolegů v médiích někdy přišel na myšlenku, „Alice, která se sice nazývá Alice, ale vlastně se jmenuje Carla Bissi". To nikoho nezajímá.

„Jsem ješitný. Lhal bych,
kdybych říkal, že nejsem."
__________________________
FALCO o své arogantní image

Bohužel nemůžu popřít, a můj lékař by o tom mohl informovat ve velkém množství manuskriptů, že dostanu schizoidní záchvat, když se mě nějaký kolega z médií zeptá: „Falco, teď mi ale řekni úplně jasně, kolik procent z Tebe je Hans Hölzel a kolik je Falco". To si, prosím, pomyslím. Proboha, kde to žiji.

Thomas Zeidler

Falco: Seine letzten Stunden

Text k obrázkům:


„Ich bemühe mich, mich zu benehmen wie ein Mensch." - „Snažím se chovat jako člověk."
___________________________________________________
FALCO über seinen Charakter - FALCO o svém charakteru


FALCO KONKRET - FALCO KONKRÉTNĚ
Seine besten Interviews in ÖSTERREICH - Jeho nejlepší rozhovory v deníku ÖSTERREICH

„Die Herstellung einer Platte ist wie eine Geburt, das aufregendste ist aber die Zeugung" - „Výroba desky je jako porod, nejvíce vzrušující je ale početí."
__________________________________________________
FALCO über seine Musik - FALCO o své hudbě

 

Falco: Seine letzten Stunden
 

„Ich bin eigentlich ein Ein-Mann-Betrieb. Ich bin die Quelle." - „Já jsem vlastně podnik bez zaměstnanců.
Já jsem zdroj."
_______________________________________________
FALCO über sein Business - FALCO o svých obchodech


„Falco oder Hans? Mein Arzt hat einen Ganze Ordner darüber."„Falco nebo Hans? Můj lékař o tom má celý šanon."
______________________________________________
FALCO über seine Ups and Downs - FALCO o svých vzestupech a pádech.

 

Překlad/Übersetzung ins Tschechische: Dagmara/Falco1957

Design: Dagmara/Falco1957

Technische Assistenz: Lucka/Lucy_cz


Historie těchto článků: Jsou památné. Nejen proto, že to byl jeden z nejtěžších překladů, které jsem kdy vytvořila.

Jak časopisy s těmito články, tak i většina dalších článků z časopisů datovaných z února 2008 jsem si pořídila při mé tehdejší návštěvě Vídně. Tyto články jsem překládala speciálně pro hochy od konkurence, webmastery stránky Falco You Are Wonderful. Taky jsem jim je věnovala. A přivezla jsem jim z Vídně fůru další literatury, kterou jsem jim nabídla a oni ji odmítli. Byl to z mé strany akt smíření, když mezi mnou a jimi byly v té době neustálé spory na úrovni žabomyších válek.

K překladu se nevyjádřili, mé pozvání do Vídně odmítli, články nepřijali, na českém diskusním fóru se v té době, kdy tyto články byly vydány na blogu, o mně jeden z nich vyjádřil, že fantazíruju, když se domnívám, že dojde k nějaké spolupráci. Co mi napsal do vzkazníku, a to nejen tenkrát, to zde raději nebudu uvádět.

Nicméně, tyto tři články byly poslední, které byly vydány na mém tehdejším blogu na adrese http://cominghome.sblog.cz.

Týden po jejich vydání mi byl můj blog zničen a kompletně smazán spolu s dalším webem, dvěma mailovými schránkami a dvěma hostingy. A já mám, bohužel, důkazy, dnes pro mne již bezcenné, podle nichž jsem schopna dokázat, kdo tu hrůzu spáchal. Byli to ti, kterým byly věnovány tyto články.

Nebudu vám dále kazit pěkný dojem z článků a jejich překladů. Prohlašuji jen na adresu té "zvěře" slova NO COMMENT. A také slibuji všem dobrým a slušným lidem, že na tomto místě bude zničený blog nejen obnoven, ale bude v ještě lepším vydání, než byl ten původní.

ES LEBE FALCO!!! ČEST JEHO PAMÁTCE!!! KDO TĚ MILUJE, HANSI, TEN SE ODRADIT NENECHÁ. NIČÍM!!! DOKÁŽU TO TOBĚ I VŠEM OSTATNÍM.

Dagmara/Falco1957, autorka blogu

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1