NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

FALCO: Seine letzten Stunden – článek z časopisu ÖSTERREICH, Part 2

Datum: 4. 6. 2009 13.58 | Autor: Falco1957 | 2109× | Kategorie: Falco-Events 2008 | Komentáře: 0

 

ČÁST 2 VELKÉHO SERIÁLU O FALCOVI:

JEHO BLÁZNIVÝ ŽIVOT

Falco: Seine letzten Stunden

 

 

Falco: Seine letzten Stunden

 

Falco: Seine letzten Stunden

 

Falco: Jeho život, jeho utrpení

K 10. výročí úmrtí. Život a tvorba největší rakouské popové hvězdy - z knihy nakladatelství DoRo "Hoch wie nie" ("Vysoko jako nikdy předtím").

„Hansi, na něco jsem se tě ptala", vyrušil ho doslova pronikavý soprán učitelky. „No, čím se chceš jednou stát, jestli toho tedy nechci vědět přespříliš?", prskala na něj na pokraji trpělivosti. „Popovou hvězdou", odpověděl Hansi, jako když vystřelí. A jako kdyby obraz dostal v jeho hlavě smysl až nyní, opakoval se zaníceností desetiletého: „Chci být popovou hvězdou."
Z Hanse Hölzela se stává Falco. 5. března 1976: „Rekord můstku!", přeskakoval hlas reportéra v televizi. Bezmyšlenkovitě sledoval, jak skokan z NDR, Falko Weisspflog, při dojezdu pořád ještě zvedá ruce nad hlavu. To musí být ale pocit, pomyslel si Hans, bravo, Falko. To vlastně také není špatné jméno...
Začátky. Březen 1980: „Er geht auf den Strass´n..." (pozn. překl.: Jde po ulicích...) A najednou nebyl jen z tohoto čísla hit, nýbrž Hans vyrostl z blázna, kterému se posmívali, do velikosti génia. Falco dosáhl toho, co chtěl. Stál úplně vpředu na jevišti, ve vlastním světle reflektorů a s vlastním potleskem. Svoji rudou livrej se zlatým lemováním nosil jako druhou kůži. Tak ho prvně viděl Markus Spiegel, šéf Gig-Records, malé vídeňské firmy vydávající desky. A objevil ho.
Video Amadeus. Březen 1985: „Vy ze mě chcete udělat výstřední kopii Amadea? No jste normální? Myslíte si, že se postavím jako atrakce pro turisty do výkladu národa a nechám sebou válet jako s Mozartovou kuličkou? Nenasadím si přece paruku. Jsem snad buzerant? Za žádnou cenu, ten nápad s tou parukou Vám, přátelé, vytluču z hlavy."
Paruku si oblékl a byl - i díky geniálnímu videu - od 19. března 1986 s písní „Rock Me Amadeus" tři týdny na prvním místě v žebříčku US-Billboard-Charts. Jako první německy hovořící popová hvězda vůbec.
První setkání s Isabellou. 29. června 1995: „Mohu Vás představit: Bella, nejhezčí dítě ze Štýrského Hradce - Falco." „Ahoj", řeklo dítě takovým kouřovým hlasem, jaký vznikne jen z marlborek a zkušeností.

S každým douškem se Falcovo okolí čím dál více ztrácelo do bezvýznamna. Jen Bellu ještě viděl ostře. Velice ostře. Byla stéblem, kterého se dnes chtěl ještě chytit. Zdálo se, že Bella visí celým svým tělem na rtech svého protějšku, zatímco Hans se skoro úplně ztrácel v jejich uších.
Nejste otcem. Listopad 1993: „Tady je univerzitní klinika ve Štýrském Hradci. Zdravím Vás", představil se lékař, „mám jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Kterou chcete slyšet dřív?" „Tu špatnou" odvětil Hans bez váhání. „Musíte ještě jednou přijet do Štýrského Hradce". „A jaká je ta dobrá?" „Nejste otcem", řekl lékař. Nejste otcem. Nejste otcem. Ta věta duněla Hansovi v hlavě jako nekonečná smyčka. Tak to musí být, když se dozvíš, že máš rakovinu, pomyslel si, nebo když se staneš obětí justičního omylu.

„Nenasadím si přece paruku. Jsem snad buzerant? Za žádnou cenu."
__________________________________________________________
Falcovo odmítnutí Amadea

Falcovy 40. narozeniny. 19. února 1997. Dominikánská republika.: „Jsem pyšný a šťastný, že pár proslulých spoluobčanů z mé vlasti si nenechalo vzít, aby zaslali mé maličkosti blahopřání. Prvním z nich je Helmut Zilk, nebo tenhle telegram. Od Kurta Waldheima." Seznam gratulantů sahal od vysoké politiky až po malé umělce. Jedna kartička za druhou zase mizela v kapsičce Hansovy košile. Když tu nakonec stál s prázdnýma rukama, obecenstvo ztichlo. Hansova obličeje se zmocnil zvláštní smutný výraz. A pak řekl: „Všechna tahle přání jsou dnes deset let stará. Co jste právě slyšeli, jsou telegramy k mým 30. narozeninám. Ke 40. narozeninám na mě všichni zapomněli."
6. února 1998 jel Falco z diskotéky „Turist Disko" v Dominikánské republice do spárů smrti. Na jeho pohřeb dne 14.02. přišlo na Vídeňský centrální hřbitov 10.000 fanoušků a obdivovatelů. Tolik, jako už po léta ne...

Thomas Zeidler

Falco: Seine letzten Stunden

 

Text k obrázkům:
HVĚZDA. S producentem Robertem Pongerem a Markusem Spiegelem, který ho objevil. Píseň „Kommissar" (pozn. překl.: Komisař) prodala v roce 1981 6,5 milionů desek.

PRVNÍ KRŮČKY. Jako dítě hrál Hans Hölzel na piáno a akordeon. V roce 1978 sáhl k basové kytaře.

SUPERHVĚZDA. V roce 1986 byl Falco s písní „Amadeus" jednička v Americe. A jak nenáviděl tuhle paruku.

 Falco: Seine letzten Stunden

Text k obrázkům:
SYN. Matka Marie Hölzel pro něj byla vším. S otcem Aloisem skoro nebyl v kontaktu.

JEHO ŽENA SNŮ: MATKA MARIE

NESPRÁVNÁ RODINA. S Isabellou Vitkovic byl ženatý jeden rok. Sedm let si myslel, že Katharina Bianca je jeho dcerou.

ZPĚVÁK BLONDÝN. Blondýny jako zde Sam Fox dláždily jeho cestu. On sám měl v roce 1996 krátce blond vlasy.

KONEC. Dne 06.02.1998 zemřel Falco při dopravní nehodě.

Zítra: Část 3 seriálu o Falcovi: Falco soukromě, rozhovor

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1