NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

FALCO: Seine letzten Stunden - článek z časopisu ÖSTERREICH, Part 1

Datum: 4. 6. 2009 12.18 | Autor: Falco1957 | 1912× | Kategorie: Falco-Events 2008 | Komentáře: 0

 

 

 

Vážení čtenáři,


připravily jsme pro vás sérii tří článků pod názvem "Falcovy poslední hodiny", která byla vydána ve třech přílohách rakouského časopisu ÖSTERREICH ve dnech 6. - 8. února 2008 u příležitosti 10. výročí Falcova úmrtí (tyto časopisy  si Dagmara koupila přímo ve Vídni při svém tehdejším pobytu). Jedná se o úryvky z knihy autorské dvojice Rudi Dolezal a Hannes Rossacher "Hoch wie nie".

Přejeme pěkné počtení a pokoukání, je opravdu nač se dívat.

Dagmara/Falco1957, Lucka/Lucy_cz 

Falco: Seine letzten Stunden 

náhled článku:

Falco: Seine letzten Stunden 

 Falco: Seine letzten Stunden

 Falco_ Seine letzten Stunden

 Falco: Jeho poslední hodiny

Rozloučení. Dnes je tomu deset let, co zemřel Falco. Deník ÖSTERREICH vzpomíná na jeho poslední minuty - z knihy nakladatelství DoRo "Hoch wie nie" („Vysoko jako nikdy předtím").


„Tak co, kamaráde", říká a zvedá láhev, aby se mohl podívat etiketě do očí. Moc toho v ní už není, přátelství s Jackem Danielsem netrvá nikdy déle než pár hodin. (...) Těžkopádně, jako mlhou, bloudí Hans Hölzel pohledem skrz pootevřená víčka přes zaprášené parkoviště. „Zchátralá čtvrť", myslí si a jeho pohled spočine na budově vlevo před ním. Turist Disco stojí velkými písmeny nad vchodem. Tady se vždycky potkával s kamarádem Jackem, když nebyl schopen snášet žádnou jinou společnost. Jack tu byl vždycky. Zřejmě na něj čeká i teď.

Jako bordel ve dne. Už pohled na hospodu v lesknoucím se světle odpoledne vzbuzuje v Hansovi odpor. Vypadá to jako bordel ve dne, myslí si. Představa vyvolává v jeho ústech stejnou chuť, jakou zanechávají takové noci: odpor, lítost, předsevzetí: už nikdy, a hluboké vědomí. (...)

Přichází samota. Opět sahá po lahvi vedle sebe, je to jako reflex, než si uvědomí, že od Jacka Danielse dnes útěchu očekávat nemůže. Samota přichází jako náhlý liják. „Takže, už jsi zase jednou až tady", hlásí se vnitřní hlas, když už sám sebe nemůže vůbec, ale už vůbec klamat.
„Ty víš, co teď přijde, starý brachu", pokračuje hlas „už jsi to zažil tak často. Odporný pocit, že jsi zase prohrál jednu bitvu. Booze fucks you. Wiss ma eh. A lady Cis taky není nic jiného než coura, která ti namlouvá, jak jsi dobrý a že to všechno zvládneš."

„Falco, říkají mi lidé. Ale to já nejsem. Tomu já nevěřím."
___________________________________________________________________
HANS HÖLZEL v knize o Falcovi

Falco - to já nejsem: „Falco, říkají mi lidé. Ale to já nejsem. to je ten, který se mnou bydlí v hlavě. Ale ten končí u krku a krkem už mi taky léta leze. Jo, tenkrát, když se nám ještě společně dařilo něco dokázat, to jsme spolu ještě něco měli. Byl jednička v Americe, se svým Amadeem. Už tenkrát jsem mu nevěřil. Ale pak se na mě vykašlal úplně." (...)

Musím zemřít... Nepřítomně sahá Hans po kazetě a vkládá ji do autorádia. „Hörst du die Stimme, die dir sagt" (pozn. překl.: Slyšíš ten hlas, který ti říká..") vříská sám na sebe z reproduktorů. „Co mi chceš ještě říct, starý brachu?"... Slova se objímají, vzájemně se slévají, jako při velkolepém milostném aktu, stávají se jedním. Slyší, jak se Falco ptá: „Musím zemřít, abych mohl žít?".
A najednou má pocit, jako by tím bylo všechno řečeno. „Bílé světlo se blíží, kousek po kousku. No a proč vlastně ne? Pak by byl konečně klid. Na to přece čekám už skoro dvacet let. Co bych měl ztratit? Starou? Ta se se mnou právě rozloučila. Kariéru? Ta už je stejně roky v prdeli. Život? Jaký život? Co je život proti pořádnému odchodu? 10.000 fanoušků na centrálním hřbitově. Zilk má projev. Všichni bulí. Skvělé: to je něco. Půl osmé, Zeit im Bild (pozn. překl.: Čas v obrazech, tel. zpravodajství), show v nejlepší dobu. (...)

Konec. A bílé světlo se přibližuje. Kousek po kousku. Kazeta skončila, poslední tón dozněl. Ticho neproniknutelné jako neprůhledná zeď. Možná, že za ní taky nic není. Ale tahle noc je tak klidná. Klidné místo. Zdánlivě. Hans startuje svůj vůz. Oči má otevřené, ale na silnici se nedívá. Nevidí autobus, který se přibližuje maximální rychlostí. Dívá se do budoucnosti. A vyjíždí. Doprostřed toho všeho. Do toho bílého světla.

Falco: Seine letzten Stunden

Dnes před deseti lety jel Falco na smrt

Falco: Seine letzten Stunden

Texty o obrázkům:
1. Konec, první. 6.2.1998 narazil Falco před „Turist Disko" v Dominikánské republice do autobusu. Byl hned mrtev.
2. Konec, druhý. Takto umírá Falco ve filmu „Verdammt wir leben noch!" - („K sakru, my ještě žijeme!" . pozn.překl.). Pak zaznívá „Out Of The Dark"
3. K průvodu. Dne 14. února je na vídeňském Ústředním hřbitově nesena rakev s Falcovým tělem k hrobu. Deset tisíc lidí truchlí.

Noc na Falcovu počest: Dnes a zítra hrají jeho přátelé ve vídeňském klubu U4

Hansi Lang (Verdammt, wir leben noch! - pozn. překl.: Zatraceně, pořád ještě žijeme!), Stefan Weber (Jeanny), Valerie (Brillantin Brutal), Alkbottle - Roman Gregory (Helden von heute - pozn. překl.: Hrdinové dneška) nebo Birgit Denk (Amerika). Dnes a zítra (začátek vždy ve 22 hodin) se v klubu U4 setká elita rakouské popové hudby k oslavě sokola. K tomu hraje originální Falcova skupina pod vedením Thomase Rabitsche.

Zítra: Část 2 seriálu o Falcovi: jeho život

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1