NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de http://www.falco-fr.com/ http://www.falco.at http://www.falcofanclub-berlin.de http://www.falco.de.gg / http://www.falcollection.at http://www.falcoderfilm.de/ http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Falcovo vystoupení v DISCO KLOTEN BLACKOUT (Alpenrock-House Zürich 1993)

Datum: 14. 10. 2009 21.18 | Autor: Falco1957 | 2231× | Kategorie: Blackout Kloten 1993 | Komentáře: 0

Takto včera začínalo pátrání po dalším Falcově koncertu, nebo snad Live vystoupení. Tento článek, v němž bylo uvedeno několik fotek ofocených z bookletu koncertu Donauinsel, začínal těmito slovy:

 AKCE PÁTRÁNÍ PO FALCOVÝCH KONCERTECH

A pokračujeme v identifikaci neznámých koncertů. Následující snímky jsou poměrně známé, objevují se v dokumentu "Hoch wie nie" producentské dvojice DoRo a v jejich dalších dokumentech o Falcovi. A já je ofotila - nascanovala - z bookletu známého Falcova alba DONAUINSEL LIVE. Pátrejme tedy dál, vaše připomínky čekám opět, jako v předchozím případě, buď na českém diskusním Falco-fóru, nebo tady v komentářích k článku, případně na mailu Falco1957@seznam.cz. A děkuji za ně předem.

Dagmara/Falco1957

 

Falco - foto z neznámého koncertu 2

 

Falco - foto z neznámého koncertu 2

 

Falco - foto z neznámého koncertu 2

 

Falco - foto z neznámého koncertu

 

Falco - foto z neznámého koncertu 2

zde končil můj včerejší článek

Takto zněla i má včerejší výzva na našem diskusním Falco-fóru. Máme ale znamenité pátrače, k nimž patří Mirek Djemba. A ten mi napověděl. Ano, už to máme:

NEJEDNÁ SE O KONCERT - JEDNÁ SE O LIVE AUFTRITT IN DISCO BLACKOUT KLOTEN - VYSTOUPENÍ LIVE V DISCO-KLUBU BLACKOUT KLOTEN.

Článek proto přesouvám tam, kam patří a dodávám následující informace:

Na stránce Christopha ze Švýcarska jsem před časem našla tento článek, který jsem neuměla zařadit:

 

Falco - Blackout Disco 1993

Bylo to na téhle stránce:   http://hitparade.ch/mypage/christoph/

 

Je to Interview redaktorky časopisu BLICK s Falcem po jeho vystoupení v DISCO BLACKOUT ve švýcarském KLOTEN, diskotéce u zürišského letiště.

Přečtěme si tedy, o čem Falco s paní redaktorkou rozmlouval:

Falco - Blackout Kloten 1993

Komisař jde zase kolem

Kloten ZH - S písněmi „Der Kommissar" (1981) a „Rock Me Amadeus" (1986) se katapultoval na Olymp mezi krále hitparád. Pak upadl Falco do hlubin zapomnění. Nyní je opět na cestách. Časopis BLICK se setkal s 36-letým zpěvákem po koncertu v Klotner-Disco „Blackout".

BLICK: „Dříve jste hrál před 70 000 lidmi, dnes jich přišlo jen 200. Jste na konci?
FALCO: „A co bychom měli čekat od lidí, když se po šest let nedáme vidět? Jsem tu, abych ukázal, že to ještě jde."
BLICK: „Z hal stadiónů do „Blackout", frustruje vás to?"
FALCO: „Vystoupení v diskotéce v Zürichu je terapeutický zákrok. Když zvládnu zpívat před 200 lidmi - co se mi pak ještě může stát?"
BLICK: „Jak to jde s vašimi problémy s alkoholem?"
FALCO: „Někdy tak, jindy onak. Teď mám fázi askeze."
BLICK: „Jaký je váš cíl?"
FALCO: „Vystupovat zase před 70 000 lidmi. Ale jen pokud na tom budu tak dobře, jako teď."
BLICK: „Je ve výhledu páté Falco-album?"
FALCO: „Koncem roku jdu do nahrávacího studia."

Interview vedla: Susanne Stettler

Christoph na své stránce dodává následující info:

Dieser kleine BLICK-Artikel von Anfang Mai 1993 ist auch etwas Spezielles: Ich sah Falco damals in der Blackout-Disco (heute Alpenrock-House) in Kloten zum Ersten und einzigen Mal live! Das intime Konzert vor ca. 300 Fans war der Hammer. Knapp zwei Monate später gab er auf der Donauinsel in Wien ein grandioses Konzert vor über 100'000 Fans.
PS: Wer also Falco-Fan die letzte Frage im Interview genauer ansieht, merkt, dass die Journalistin nicht so gut recherchiert hat: Wenn schon geht es um das 8. Falco-Album. "Nachtflug" war das 7. Album des Falken.

Tento kratičký článek z časopisu BLICK ze začátku května 1993 je také něco speciálního: Viděl jsem tenkrát Falca v Blackout-Disco (dnes Alpenrock-House) v Klotenu poprvé a jedinkrát live ve svém životě! Ten intimní koncert před zhruba 300 fanoušky byl super. Přesně o dva měsíce později se konal ve Vídni na Donauinsel (Dunajském ostrově) grandiózní koncert před více než 100 000 fanoušky.
PS: Který Falco-fanoušek se pozorně podívá na poslední větu, všimne si, že ta novinářka ne příliš dobře hledala informace: to když se jedná o Falcovo 8. album. „Nachtflug" bylo 7. Falcovo album.

No: číslovky u Falcových alb teď ponechme stranou, já tam vidím ještě jinou. A na Falco-fóru mi Mirek Djemba odpověděl na mou výzvu takto:

 

DjembaM DjembaM - 14.10.09 07:10:26

RE: dotaz
Takže,dáso,to,co jsem ti posílal já,o tom nemám žádný info.ale to druhý,jaks tu uveřejnila ty,tak to by mělo být z mnichova,z roku 1993.z nějakýho klubu u letiště bo co.uz jsem to nějakou dobu neviděl,ale mluví o tom v těch bonusech u donauinselu.baví se tam o tom,že falco hrál jen před pár lidma atd...takže já říkám mnichov:).snad je to ono.


 •  
  Falco1957 Falco1957 - 14.10.09 09:27:08

  RE: dotaz
  Já mám zrovna připravenej překlad článku na blog. Der Kommissar geht wieder um - článek od Christopha:
  http://hitparade.ch/mypage/christoph/
  a vypátrala jsem tam nějakej bar u letiště, Alpenrock-House v Kloten, krátce před koncertem Donauinsel.
  http://www.sengers.ch/izueri/restaurant8/alpenrock/alpenrock.asp
  Bylo tam jen 300 fanů. Večer to zveřejním, teď musím do školy a na úřady. Pak tu dám vědět.
   ;-)


  • Falco1957 Falco1957 - 14.10.09 09:38:34

   RE: dotaz
   Ale je to v Zurichu, to je Švýcarsko.

Mirek mi výborně napověděl, i když se trošičku mýlil. Mnichov to nebyl. Tím, jak o tom koncertu psal, mi ale dal  přesně ty souvislosti, které jsem potřebovala mít. A stačilo už jen porovnat fotku z toho časopisového článku a foto, které jsem měla z bookletu. Podívejte se, Falco je na obou fotkách oblečený stejně. V bílé strakaté košili:

Falco - Blackout Kloten 1993

Falco - Blackout Kloten 1993Mirku, moc ti děkuju, jsi úžasný. Detektiv, jak má být. Takhle jsem si představovala kontakt s tebou už od začátku. Umíš, tvoje znalosti a postřehy jsou fantastický. Vypátrali jsme spolu Falcovo klubové vystoupení, je to skutečně:

LIVE AUFTRITT BLACKOUT KLOTEN 1993 (Zürich-Airport, 300 Fans, 2 Monate vor dem Donauinsel-Konzert),

heute: Alpenrock-House Disco

Vypátrat na Internetu Alpenrock-House u zürišského letiště již nebylo nic těžkého. O této diskotéce se můžete dočíst zde:

http://www.sengers.ch/izueri/restaurant8/alpenrock/alpenrock.asp

 

A dnes to tam vypadá takto:

Alpenrock House - Zürich airport - Falco - Blackout
 

...a je jenom veliká škoda, že tam dnes již Falca nemůžeme vidět a slyšet. Hned bych se tam vydala.Třeba zrovna s Mirkem, když toho tolik ví o Falcovi a má ho tak rád. No ale ze všeho nejdřív - si pořádně projdu ještě jednou dokument Hoch wie nie a ten Bonus, jak mi poradil Mirek. Třeba se tam ještě dozvím něco nového...

Dagmara/Falco1957

Článek připravili:

Recherche: DjembaM, Mirek z diskusního Falco-fóra

Překlad a design/Übersetzung ins Tschechische und Design: Dagmara/Falco1957

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1