NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

FALCO - Udělení ceny Goldene Europa 1986 - Goldene Europa 1986 - Preisveileihung, Part 1

Datum: 16. 11. 2008 4.50 | Autor: Falco1957 | 1197× | Kategorie: AWARDS | Komentáře: 0

 

A teď ten snímek, kde Falco zpívá píseň Rock Me Amadeus.

 

Falco - Rock Me Amadeus

Falco - Rock Me Amadeus (Star des Jahres)

Zde jsem našla link stránky o udělování všelijakých cen:

 

http://www.charts-weltweit.de/include.php?path=misc/musikpreise.php

 

Die Goldene Europa ist der älteste deutsche Fernsehpreis. Sie wurde von 1968 bis 2003 jährlich vom Saarländischen Rundfunk (SR) verliehen. Nur in den Jahren 1989 und 2001 gab es keine Verleihungen. Seit 1981 wurde die Gala auch als Aufzeichnung im Fernsehen übertragen. Bis auf einige Ausnahmen wurde der Preis stets in Saarbrücken vergeben.

Die Auszeichnung wurde ursprünglich mit der Zielsetzung ins Leben gerufen, deutsche Künstler und Produzenten mit ihrer Musik gegen die Konkurrenz aus den USA und England zu unterstützen. Daher wurden in den Anfangsjahren nur deutschsprachige Schlager und ihre Interpreten ausgezeichnet. Der Moderator Dieter Thomas Heck trug einen wesentlichen Teil zur Gründung des Fernsehpreises bei. Als 1979 die Führung des Saarländischen Rundfunk entschied, auch ausländische Künstler mit der Goldenen Europa auszuzeichnen, kehrte Heck dem Projekt den Rücken und hob die Goldene Stimmgabel aus der Taufe. In späteren Jahren wurde die Goldene Europa auch in anderen Bereichen wie Comedy, Unterhaltung, Politik, Sport oder Schauspiel vergeben.

 

Goldene Europa je nejstarší cenou vysílanou německou televizí. V letech 1968 - 2003 byla každoročně udělována sárským rádiem (Saarländiche Rundfunk). Jen v letech 1989 a 2001 cena nebyla udělena. Od roku 1981 byly tyto gala-večery také vysílány v televizi. S několika vyjímkami se udílení ceny konalo v Saarbrückenu.

Ceny se původně začaly udělovat pro podporu německých umělců a producentů proti konkurenci přicházející z USA a Anglie. Proto byla cena původně udílena začátkem každého roku jenom písním v německém jazyce a německy mluvícím interpretům. Na založení tohoto podniku se význačně podílel moderátor Dieter Thomas Heck . Když v roce 1979 vedení sárského rozhlasu rozhodlo, že ceny budou udělovány také zahraničním umělcům, ustoupil Heck od tohoto projektu a vytvořil soutěž Zlatá ladička (Goldene Stimmgabel). V pozdějších letech byla cena Godene Europa (Zlatá Evropa) udílena také v dalších oblastech, jako komedie, zábava, politika, sport a činohra.

 

 

Goldene Europa 1986 - Preisträger - cena byla v roce 1986 udělena těmto zpěvákům

Falco
Joachim Fuchsberger
Karat
Peter Maffay
Münchener Freiheit
Chris Norman
Sandra
Jeff Thomas, Ex-Sänger bei Duran Duran
Working Week

 

...a ještě kratičká informace zde:

 

http://www1.dasan.de/j//medien/jumatexte/07jugendszene/Falco.htm

 

Als "Star des Jahres" bekam er die "goldene Europa 1986" des Saarländischen Rundfunks. Auf seiner großen Herbsttournee begeisterte er seine Fans.

 

Jako Star roku dostal (Falco) v roce 1986 cenu sárského rádia Goldene Europa (Zlatá Evropa). Na svém podzimním turné uváděl své fanoušky v nadšení.

 


Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1