NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Kapitola první - Příjezd do Vídně, Kettenbrückegasse a Naschmarkt

Datum: 23. 10. 2008 1.10 | Autor: Falco1957 | 1913× | Kategorie: WIENER TAGEBUCH I | Komentáře: 0

 Wiener Tagebuch

 

Můj vídeňský pobyt je ohraničen daty 5. - 9. února 2008. Účel návštěvy - poznat místa, kde žil Hansi, to jest Falco, položit mu na hrob květiny k uctění jeho památky, pokud možno navštívit i proslulou Disco U4 - diskotéku, kam Hansi chodíval a některou z dalších kulturních Falco-akcí. A také - nakoupit co možná nejvíce nosičů-originálů, které mi ještě chyběly v té době v mé sbírce, takže návštěva blešího trhu a shopů s hudebninami. No a samozřejmě - poznat zase o trochu lépe Vídeň, v níž jsem už několikrát sice předtím byla, ale vždy spíš za kulturními a historickými památkami.

 

 Wiener Tagebuch

 

Příjezd do Vídně


Do Vídně jsem přijela asi tak ve 3 hodiny odpoledne, vlakem, na nádraží Südbahnhof. Zde uvádím poznámku pro lidi, kteří by cestovali vlakem z Česka: Vždy to bude příjezd na Südbahnhof, nikoli na Westbahnhof, jak jsem se dlouho předtím domnívala já. Westbahnhof je vpodstatě nákladní nádraží.
Hned cestou z nádraží jsem se ztratila. Zahlídla jsem totiž v prvním Tabakladenu, tj. stánku s novinami, několik časáků s Falcovými fotkami a  články o něm. A pak to byly další a další stánky... A jak jsem tak pokračovala od jednoho stánku ke druhému, najednou jsem byla někde na jakémsi vnějším "Ringu" a nevěděla kde. Táhla jsem, ověšená kabelou a batohem, velikánský kufr na kolečkách, nevěděla jsem si rady a zastávky tramvaje číslo 9, která mne měla dovézt z hotelu, byly jaksi neúměrně daleko. V U-Bahnu jsem se sice dozvěděla kterým směrem mám jet, ale na které zastávce mám vystoupit, to mi český plánek Vídně opravdu neřekl. Obyvatelé Vídně jsou ale lidé úslužní a milí. A tak jsem cestu do hotelu Stadthalle, kde jsem měla zajištěné ubytování, našla v pohodě.

 


Tohle je titulní strana toho inkriminovaného časáku, který způsobil, že jsem se hned po příjezdu ztratila. No, když se podíváte na tu nádhernou podobiznu Falca, asi pochopíte, že? Já při tom pohledu absolutně zapomněla na všechno kolem a vydala jsem se od stánku ke stánku a sbírala jsem další úlovky, noviny již ne tak krásné, ale všechny s články o Falcovi. A že jich bylo...

NEWS - TITELSEITE Falco


A jak to bylo s komunikací? Opět poznámka pro příští návštěvníky, kteří se neučí příliš dlouho německy a mají strach, že by se snad nedomluvili:
Strach, ten hoďte za hlavu. Rakouská němčina je velice jednoduchá. V nejhorším se dívejte svému protějšku, s nímž hovoříte, na ruce, kam vám ukazuje směr. A hlavně se usmívejte a děkujte za rady. Žádný strach, keine Angst, bude to v pohodě. I mně to šlo, jak jsem jen otevřela pusu. A to nejsem žádný šprt.

 


Wiener Stadthalle - monumentální hala a centrum vystavěné v polovině 50. let (stavba v letech 1953-1958). Zde se pořádají sportovní a kulturní akce, zde Falco také vystupoval ve svých dvou koncertech. A já bydlela jen pár metrů odtud a kolem Wiener Stadthalle jsem denně chodila do města.

  Wiener Stadthalle

 Wiener Stadthalle

 

Wiener Stadthalle
 

O luxusním a útulném hotýlku Stadthalle, nacházejícím se pouze několik desítek metrů od slavné stejnojmenné haly, kde zpíval Falco dva ze svých koncertů, bude ještě řeč. Teď není čas, stejně, jako jsem jej neměla tenkrát. Hodila jsem prostě nevybalený kufr na postel a utíkala jsem zpět do města. A co mne upoutalo, co tam bylo na každičkém kroku, byly tyhle starobylé poutače - sloupy s plakáty. A víte, na co jsou tyhle plakáty? No na již tradiční Falco-Gedenknacht - vzpomínkovou oslavu - které se pořádají ve Fledermausu, ale  hlavně - no na ohlašovaný film "Falco - Verdammt, wir leben noch", ten tam totiž měl dva dny po mém příjezdu, dne 7.2.2008, premiéru. A byly toho plné noviny, mluvilo se o tom všude, dokonce i v televizních novinách jsem zahlídla zprávu o tom filmu.


 

A já se rozhodovala: Kam dřív? Je tak nabitý program, to se snad ani nedá stihnout. Kam? No za Falcem. Tam, kde se narodil a tam, kde odpočívá. A tak jsem nejdříve obhlídla slavnou Stadthalle a pak jsem se vydala do čtvrtě Margareten, Falcova rodiště.


Cestu, jak jsem se tam dostala, vám ještě vysvětlím později. Zatím se podívejte na pár fotek. Když totiž chcete vidět Falcův rodný dům, respektive ty domy vedle, protože ten původní dům už nestojí, musíte vystoupit na stanici U-Bahnu, která se jmenuje Kettenbrückegasse. Přímo na té zastávce jsou pověstné schody pojmenované po Falcovi, "Falcostiege", je tam Naschmarkt, tržnice se vším možným, kde v sobotu bývá burza mimo jiné také s hudebními nosiči a prý se tam také dá sehnat něco od Falca. No a o něco dále, směrem do kopečka, pak najdete pověstnou Ziegelofengasse, kde Falco žil ve svém mládí a na jednom z domů pamětní desku se známým Falcovým podpisem. A také hospůdku pojmenovanou "Zum Alten Fassl", kam Hansi chodil na pivo, a kousek dál také Školu Piaristů a Reinergymnasium, čili školy, do nichž Falco chodil. Ale o tom až v dalších kapitolách. Teď se podívejte zase na pár záběrů, jsou pěkné. A já mezitím vyhledám na You Tube video, na němž dobře uvidíte Naschmarkt
.

 

Kettenbrückegasse a Naschmarkt

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: z archívu autorky, tehdy ještě Cominghome

 

 


Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1