NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Peter Lattinger – Kanál Youtube je pro mládež absolutní hit

Datum: 8. 3. 2010 20.02 | Autor: Falco1957 | 1696× | Kategorie: Vzkazy komukoliv | Komentáře: 0

Peter Lattinger - Kanál Youtube je pro mládež absolutní hit!

Ahoj, lidičkové!

Ne, ještě se nevracím k vydávání blogu a nejsem vyléčená. Jen na chvíli tu mám dneska možnost sednout k PC, ještě nejsem dobrá, je mi přímo zle. Ale - kdo by bez Sokolíčka Falca vydržel, že? To možné ani není.
A tak jsem se jen tak narychlo mrkla do své mailové korespondence, která mi každodenně chodí z KURRIER NEWS a kde si občas čtu novinky o hudbě. A našla jsem tam tenhle článek. A není mi z toho dobře, však čtěte vy, kdo němčinu zvládáte, já momentálně překládat nemůžu...

(pro ty, kteří jsou v němčině teprve na začátku: je to zamyšlení o tom, jak je kanál Youtube velice oblíbený u mládeže, která na něm hledá hodně často zábavu, pořady všeho druhu, jsou v něm jmenovány nejoblíbenější...prostě takové malé zamyšlení nebo studie redaktora časopisu HEUTE.at, Petera Lattingera...

Peter Lattinger

Youtube bei Jugend absoluter Hit!

je to zde

http://m.heute.at/news/oesterreich/bundeslaender/Youtube-bei-Jugend-absoluter-Hit-;art1303,235525

anebo spíš tady:

http://209.85.135.132/search?q=cache:OlxrdTPTS4EJ:m.heute.at/news/oesterreich/bundeslaender/Youtube-bei-Jugend-absoluter-Hit-%3Bart1303,235525+YouTube+bei+Jugend+absoluter+Hit!&cd=3&hl=de&ct=clnk&gl=de

článek


Přečetli? No a teď k tomu, co jsem chtěla říct:

PRO TY, CO NAHRÁVAJÍ NA YOUTUBE A TY, KTEŘÍ SI DĚLAJÍ SBÍRKY TĚCH VIDEÍ:

Vypadá to jako nevinná pochvala proslulého SENDERU, kanálu You Tube, na nějž se tak rádi díváme, že?
Jo, pochvala! Pěkně nebezpečná - týká se to zvláště nás, co tam často upneme nějaké to „ne-příliš vlastní" video. A jak rádi si ulovíme nějaký ten pěkný video-kousek aniž bychom se ptali o dovolení vlastníka, že? Třeba zde v článku jmenovaného televizního kanálu PRO7, ORF1 (no, tedy Falco bývá spíše na ORF3), i jiných nejmenovaných.

Pozor, šťourá se do toho, a je to pravda: stáhnutí videa z nějaké TV a pak jeho upnutí na Youtube bez povolení vlastníka - je to opravdu krádež. Bereme si výrobek, který vytvořil někdo jiný, nějaká TV-stanice, pak jej zveřejníme na Youtube a umožníme tím dalším lidem přivlastnit si jej tím, že jej stáhnou do svých PC - a třeba ještě předají někomu dalšímu. Bez zaplacení, bez svolení.
I my webmasteři jsme na to při nahrávání těchto snímků (nejen na Youtube) každou chvíli upozorňováni: vždy to začíná slovy: "je možné, že snímek, který byl vámi nahrán, podléhá autorským právům... nepožadujeme po vás žádnou aktivitu...ale na ... adrese jsou uvedena vaše práva a povinnosti" - nějak takhle to tam píšou. No prostě je to tzv. SHODA ID a to video je pak časem smazáno. A ten, kdo je nahrál, by mohl mít potíže. Ví se to, dělá se to... a ten chytrý pan Lattinger na to ještě takhle upozorní! A pak jsou problémy...

 

Tak, teď druhý problém:

PRO ČESKÉ FANOUŠKY NA RŮZNÝCH ČESKÝCH DISKUSÍCH: 

Chci vám vysvětlit, proč vás pořád všechny otravuju a budím k aktivitám, ptám se, jestli už ho máte? Když jej někdo už opravil, zlepšil jeho kvalitu... A zlobím se, když na mě nereagujete? A chci s vámi diskutovat o tom snímku? Konfrontovat, z jakého Falcova období je, zařadit si ho do sbírky, identifikovat...povídat si o dojmech z Falcova projevu...? Třeba na ICQ, Skype...anebo třeba zrovna na nějakém diskusním fóru...

Vás, kteří si tato krásná dílka sbíráte a Falcovu hudbu máte rádi (jinak byste přece na fórum, nebo sem na blog nepřišli...), prosím:

1. Tvořte si důsledně své Falco-sbírky. A nevymlouvejte se na nedostatek času. Čas nemá nikdo z nás, ten je umění si najít. A hledejte na netu i třeba ty nekvalitní snímky, vždycky se s nimi dá něco udělat. A řekněte i těm ostatním, kde jsou,... prostě hoďte link. Pomožte. Kdekoliv - zde, nebo prostě tam, kde se diskutuje o Falcovi.

2. Nenechávejte to jen na mně, nespoléhejte se na to, že to pro vás vždycky někdo někam schová, opraví a pak vám to dá a sami se starejte.
Nikdy nevíme, co se může stát...co když najednou tenhle blog zase smaže nějaký chytrák? Však už to tu bylo. Anebo se o to přestanou starat i další, co se také starají jako já?

A třeba přestane existovat odkaz na video na nějakém tom „Falco-fan-seřadišti, blogu, webu, diskusním fóru? Tam, kde to je už pro vás nachystané, opravené, kde se také čeká na váš názor, jak se vám to líbilo. Kde na ten názor čekají ostatní fanoušci. Názor přidejme, podiskutujme, link třeba někam schovejme, moc o něm nekecejme, pochopili?

A pak už diskutujme o samém Falcovi. VŠICHNI. Tedy ti, kdo se do diskuse dostavili, nebo jsou členy toho fóra. Není to příkaz, je to zásada každé normální komunity. Promluvit, sdělit své pocity, no tedy - alespoň jednou za rok. Mluvit někde každý den, to nikdo nikoho nenutí. Je to ale slušnost. Když sedíte někde s přáteli, třeba na pivču, nebo kdekoliv jinde, také přece mluvíte, ne?
A ne jako v určité diskusi...nechci jmenovat. Horní tabulka plná ikonek, zdá se, že fórum má 50 či 60 členů. Do diskuse jich chodí 10, diskutují s námahou 2 správci, kteří ještě musejí uměle vyvolávat diskusi.

Ano jsou i takoví fanoušci, co v diskusi nepromluvili nikdy. Jacísi "duchové", o nichž nic nevíme a marně se o nich dohadujeme, kdo jsou. Promiňte mi, ale dělají to lidé hodně. A všude, hlavně na fórech, na českých Falco-fan-seřadištích: Příjdou, skouknou, případně stáhnou, a ... vypaří se jako pára nad hrncem. A ten, kdo to připravil pak ani neví, zda vůbec něco mělo cenu...námaha, nebezpečí,...a je v tom sám.

3. No a když to je místo veřejné - třeba zrovna to nějaké fórum, tak si ještě někdo dojde do té "němé diskuse" vykřikovat, že jsem se tam už zase vrátila, abych tam otravovala. Uráží, vyvolává spory, otravuje lidi, ti pak mají argument, že „tu se mluvit nedá",... a je konflikt jako vyšitý. Jedni se hádají, druzí mají argumenty, soukromou korespondencí lítají sem a tam pláče, prosby, zuřivé nadávky. A je to dokola a dokolečka. A ztrácejí se nám při těch hádkách informace, Falcova tvorba, požitky z jeho zpěvu. A v mých dopisech pak mám vzkazy: „Pošli mi pls všecko od Falca". Zpravidla od lidí, které vůbec neznám, zato jejich ikonky z fóra či odjinud si pamatuji nazpaměť.

 

Co když se něco vážně stane? Anebo...třeba už nebudu moct vydávat?

Ne, já nechci strašit, snad bude všechno dobrý, snad ve mně jen ještě pracují mé nervy po jistých přestřelkách a kobercových náletech a já mám jen poraněné myšlenky a hlavně srdce.
Ale už se mi opravdu mnohokrát stalo, že jsem dlouho a marně hledala nějaký snímek s Falcem...vám už taky, ne? A některé ty tolik cenné informace o něm. A já vůbec nenarážím na mou zprávu v předchozím článku, či na nějaké spory mezi nějakými webmastery na nějakém fóru. Ale ony ty linky opravdu mizí, každé fórum má určitou expiraci a prostě se zezadu smazávají příspěvky. Automaticky. Zmizí vzkazy, pak časem zmizí z Youtube pirátsky nahraná videa...A co pak vaše Falco-sbírky? Jeho hudba, umění, naše prožitky?
 

Opravdu jsem nechtěla strašit, fórum, které jsem zde měla na mysli, je pro mne už jednou provždy passé. Bylo to o mezilidských vztazích, i o sbírkách videí, či něčeho jiného, článků, obrázků,...o vzácných sbírkách Falcových nahrávek. Bylo o Falcovi. A o tom, že když ho máme rádi, tak jsme všichni dohromady jeho děti. Ne jedna skupina, co štve proti druhé, ti druzí zase pomlouvají ty první, někde někdo pořád pracuje v pozadí na tom, na čem nemá. A řvouni a výtržníci z toho mají jen potěšení a srandu. A všelijakých blogů, stránek či webů a zdrojů informací o Falcovi je u nás už snad přece dost, ne? Tak proč tohle? Žeby snad nová Falco-móda?!

 

Zatím papa, ještě mě tohle vydávání vyčerpává a nesmím k PC. Ale já zase kouknu, jak jen to půjde. Vždyť kdo by to bez Falca vydržel? Já tedy ne.

Čusbus všem, kdo to tu ještě čtou
Dagmara/Falco1957

 

(foto je ilustrativní - pro povzbuzení myšlenek - i zvýšení aktivity českých fanoušků)

 Falco

zvětšit obrázek/See larger image/Bild vergrößern/Просмотреть фотографию в реальном размере

 


 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1