NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de http://www.falco-fr.com/ http://www.falco.at http://www.falcofanclub-berlin.de http://www.falco.de.gg / http://www.falcollection.at http://www.falcoderfilm.de/ http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Peter Lattinger – Kanál Youtube je pro mládež absolutní hit

Datum: 8. 3. 2010 20.02 | Autor: Falco1957 | 1242× | Kategorie: Vzkazy komukoliv | Komentáře: 12

Peter Lattinger - Kanál Youtube je pro mládež absolutní hit!

Ahoj, lidičkové!

Ne, ještě se nevracím k vydávání blogu a nejsem vyléčená. Jen na chvíli tu mám dneska možnost sednout k PC, ještě nejsem dobrá, je mi přímo zle. Ale - kdo by bez Sokolíčka Falca vydržel, že? To možné ani není.
A tak jsem se jen tak narychlo mrkla do své mailové korespondence, která mi každodenně chodí z KURRIER NEWS a kde si občas čtu novinky o hudbě. A našla jsem tam tenhle článek. A není mi z toho dobře, však čtěte vy, kdo němčinu zvládáte, já momentálně překládat nemůžu...

(pro ty, kteří jsou v němčině teprve na začátku: je to zamyšlení o tom, jak je kanál Youtube velice oblíbený u mládeže, která na něm hledá hodně často zábavu, pořady všeho druhu, jsou v něm jmenovány nejoblíbenější...prostě takové malé zamyšlení nebo studie redaktora časopisu HEUTE.at, Petera Lattingera...

Peter Lattinger

Youtube bei Jugend absoluter Hit!

je to zde

http://m.heute.at/news/oesterreich/bundeslaender/Youtube-bei-Jugend-absoluter-Hit-;art1303,235525

anebo spíš tady:

http://209.85.135.132/search?q=cache:OlxrdTPTS4EJ:m.heute.at/news/oesterreich/bundeslaender/Youtube-bei-Jugend-absoluter-Hit-%3Bart1303,235525+YouTube+bei+Jugend+absoluter+Hit!&cd=3&hl=de&ct=clnk&gl=de

článek


Přečetli? No a teď k tomu, co jsem chtěla říct:

PRO TY, CO NAHRÁVAJÍ NA YOUTUBE A TY, KTEŘÍ SI DĚLAJÍ SBÍRKY TĚCH VIDEÍ:

Vypadá to jako nevinná pochvala proslulého SENDERU, kanálu You Tube, na nějž se tak rádi díváme, že?
Jo, pochvala! Pěkně nebezpečná - týká se to zvláště nás, co tam často upneme nějaké to „ne-příliš vlastní" video. A jak rádi si ulovíme nějaký ten pěkný video-kousek aniž bychom se ptali o dovolení vlastníka, že? Třeba zde v článku jmenovaného televizního kanálu PRO7, ORF1 (no, tedy Falco bývá spíše na ORF3), i jiných nejmenovaných.

Pozor, šťourá se do toho, a je to pravda: stáhnutí videa z nějaké TV a pak jeho upnutí na Youtube bez povolení vlastníka - je to opravdu krádež. Bereme si výrobek, který vytvořil někdo jiný, nějaká TV-stanice, pak jej zveřejníme na Youtube a umožníme tím dalším lidem přivlastnit si jej tím, že jej stáhnou do svých PC - a třeba ještě předají někomu dalšímu. Bez zaplacení, bez svolení.
I my webmasteři jsme na to při nahrávání těchto snímků (nejen na Youtube) každou chvíli upozorňováni: vždy to začíná slovy: "je možné, že snímek, který byl vámi nahrán, podléhá autorským právům... nepožadujeme po vás žádnou aktivitu...ale na ... adrese jsou uvedena vaše práva a povinnosti" - nějak takhle to tam píšou. No prostě je to tzv. SHODA ID a to video je pak časem smazáno. A ten, kdo je nahrál, by mohl mít potíže. Ví se to, dělá se to... a ten chytrý pan Lattinger na to ještě takhle upozorní! A pak jsou problémy...

 

Tak, teď druhý problém:

PRO ČESKÉ FANOUŠKY NA RŮZNÝCH ČESKÝCH DISKUSÍCH: 

Chci vám vysvětlit, proč vás pořád všechny otravuju a budím k aktivitám, ptám se, jestli už ho máte? Když jej někdo už opravil, zlepšil jeho kvalitu... A zlobím se, když na mě nereagujete? A chci s vámi diskutovat o tom snímku? Konfrontovat, z jakého Falcova období je, zařadit si ho do sbírky, identifikovat...povídat si o dojmech z Falcova projevu...? Třeba na ICQ, Skype...anebo třeba zrovna na nějakém diskusním fóru...

Vás, kteří si tato krásná dílka sbíráte a Falcovu hudbu máte rádi (jinak byste přece na fórum, nebo sem na blog nepřišli...), prosím:

1. Tvořte si důsledně své Falco-sbírky. A nevymlouvejte se na nedostatek času. Čas nemá nikdo z nás, ten je umění si najít. A hledejte na netu i třeba ty nekvalitní snímky, vždycky se s nimi dá něco udělat. A řekněte i těm ostatním, kde jsou,... prostě hoďte link. Pomožte. Kdekoliv - zde, nebo prostě tam, kde se diskutuje o Falcovi.

2. Nenechávejte to jen na mně, nespoléhejte se na to, že to pro vás vždycky někdo někam schová, opraví a pak vám to dá a sami se starejte.
Nikdy nevíme, co se může stát...co když najednou tenhle blog zase smaže nějaký chytrák? Však už to tu bylo. Anebo se o to přestanou starat i další, co se také starají jako já?

A třeba přestane existovat odkaz na video na nějakém tom „Falco-fan-seřadišti, blogu, webu, diskusním fóru? Tam, kde to je už pro vás nachystané, opravené, kde se také čeká na váš názor, jak se vám to líbilo. Kde na ten názor čekají ostatní fanoušci. Názor přidejme, podiskutujme, link třeba někam schovejme, moc o něm nekecejme, pochopili?

A pak už diskutujme o samém Falcovi. VŠICHNI. Tedy ti, kdo se do diskuse dostavili, nebo jsou členy toho fóra. Není to příkaz, je to zásada každé normální komunity. Promluvit, sdělit své pocity, no tedy - alespoň jednou za rok. Mluvit někde každý den, to nikdo nikoho nenutí. Je to ale slušnost. Když sedíte někde s přáteli, třeba na pivču, nebo kdekoliv jinde, také přece mluvíte, ne?
A ne jako v určité diskusi...nechci jmenovat. Horní tabulka plná ikonek, zdá se, že fórum má 50 či 60 členů. Do diskuse jich chodí 10, diskutují s námahou 2 správci, kteří ještě musejí uměle vyvolávat diskusi.

Ano jsou i takoví fanoušci, co v diskusi nepromluvili nikdy. Jacísi "duchové", o nichž nic nevíme a marně se o nich dohadujeme, kdo jsou. Promiňte mi, ale dělají to lidé hodně. A všude, hlavně na fórech, na českých Falco-fan-seřadištích: Příjdou, skouknou, případně stáhnou, a ... vypaří se jako pára nad hrncem. A ten, kdo to připravil pak ani neví, zda vůbec něco mělo cenu...námaha, nebezpečí,...a je v tom sám.

3. No a když to je místo veřejné - třeba zrovna to nějaké fórum, tak si ještě někdo dojde do té "němé diskuse" vykřikovat, že jsem se tam už zase vrátila, abych tam otravovala. Uráží, vyvolává spory, otravuje lidi, ti pak mají argument, že „tu se mluvit nedá",... a je konflikt jako vyšitý. Jedni se hádají, druzí mají argumenty, soukromou korespondencí lítají sem a tam pláče, prosby, zuřivé nadávky. A je to dokola a dokolečka. A ztrácejí se nám při těch hádkách informace, Falcova tvorba, požitky z jeho zpěvu. A v mých dopisech pak mám vzkazy: „Pošli mi pls všecko od Falca". Zpravidla od lidí, které vůbec neznám, zato jejich ikonky z fóra či odjinud si pamatuji nazpaměť.

 

Co když se něco vážně stane? Anebo...třeba už nebudu moct vydávat?

Ne, já nechci strašit, snad bude všechno dobrý, snad ve mně jen ještě pracují mé nervy po jistých přestřelkách a kobercových náletech a já mám jen poraněné myšlenky a hlavně srdce.
Ale už se mi opravdu mnohokrát stalo, že jsem dlouho a marně hledala nějaký snímek s Falcem...vám už taky, ne? A některé ty tolik cenné informace o něm. A já vůbec nenarážím na mou zprávu v předchozím článku, či na nějaké spory mezi nějakými webmastery na nějakém fóru. Ale ony ty linky opravdu mizí, každé fórum má určitou expiraci a prostě se zezadu smazávají příspěvky. Automaticky. Zmizí vzkazy, pak časem zmizí z Youtube pirátsky nahraná videa...A co pak vaše Falco-sbírky? Jeho hudba, umění, naše prožitky?
 

Opravdu jsem nechtěla strašit, fórum, které jsem zde měla na mysli, je pro mne už jednou provždy passé. Bylo to o mezilidských vztazích, i o sbírkách videí, či něčeho jiného, článků, obrázků,...o vzácných sbírkách Falcových nahrávek. Bylo o Falcovi. A o tom, že když ho máme rádi, tak jsme všichni dohromady jeho děti. Ne jedna skupina, co štve proti druhé, ti druzí zase pomlouvají ty první, někde někdo pořád pracuje v pozadí na tom, na čem nemá. A řvouni a výtržníci z toho mají jen potěšení a srandu. A všelijakých blogů, stránek či webů a zdrojů informací o Falcovi je u nás už snad přece dost, ne? Tak proč tohle? Žeby snad nová Falco-móda?!

 

Zatím papa, ještě mě tohle vydávání vyčerpává a nesmím k PC. Ale já zase kouknu, jak jen to půjde. Vždyť kdo by to bez Falca vydržel? Já tedy ne.

Čusbus všem, kdo to tu ještě čtou
Dagmara/Falco1957

 

(foto je ilustrativní - pro povzbuzení myšlenek - i zvýšení aktivity českých fanoušků)

 Falco

zvětšit obrázek/See larger image/Bild vergrößern/Просмотреть фотографию в реальном размере

 


 
Komentáře:

 1. Robert9. 3. 2010 22.05

  Náhodou,pěkný článek! A na závěr uvedená dobrá fotka. Tak pojďte zpátky na fórum,půjdu pak i s vama.  odpovědět
 2. Dagmara10. 3. 2010 2.07

  No, tak tohle bylo strašně sladké, lepší, než vyznání lásky. Ale, bohužel odmítám. Stavěla jsem to fórum skoro 3 roky, ztratila jsem kvůli tomu blog se 600 články, které mi smazali lidé, kteří pak z toho fóra odešli. 5x to bylo moderované, v posledních příspěvcích obou správců jsem byla nařčena z toho, že jsem prý vyhodila 15 lidí. Vidím je tam, nikdo neodešel. Znám každého z členů, ani jeden se mě nezastal. Uvolnila jsem jim prostor, ať tedy diskutují, když už jim nebráním. Jak vidět, je to tam dál nanic. Ale taky se tam už neobjevují provokatéři, kteří tam chodili za mnou, ne za Falcem. Bylo to pro mě hrozně drsné, ale už se s tím vyrovnávám. A už nevěřím, že se to fórum vzpamatuje. I když bych si to přála. Ne, to by nemělo šanci. Ale za to pozvání děkuju, až se mi zatmělo před očima. Vy umíte teda věci...  odpovědět
 3. Robert10. 3. 2010 15.07

  Já to chápu.četl jsem,viděl jsem už. Právě proto to chce změnit. Neznám okolností,ale zkusíme to. Co? Od znova. Ty můžeš v klidu přispívat a pojede to dal.  odpovědět
 4. Dagmara Webmasterin10. 3. 2010 19.20

  A proč vlastně bych se tam měla vracet? Abych tam znova byla terčem pro nějakého V-X-2? Jakmile bych tam něco napsala, zase by to začalo. Nikdo mě tam nepostrádá, za ten vyhazov se mi nikdo neomluvil. Ani nikoho z nich nenapadlo starat se, že jsem v nemocnici a je mi zle. A ostatně, já diskuse o ničem ani jaksi vést neumím.
  Zkus požádat někoho jiného, já už jsem to zkoušela mnohokrát, oslovovala jsem jednoho po druhém a k ničemu to nebylo. Anebo tam začni přispívat a pokus se ty lidi probrat. Ráda ti pomůžu. Ale doporučovala bych pořídit si skafandr, hlavně pro řeči ve vzkazníku a na ajsku. A než s těmi příspěvky začneš, přečti si celý to fórum až do konce. Já se raději vzpamatuju a povedu pořádně tenhle blog, už to tu chátrá. A pak se vydám do zahraniční diskuse, tam to je o Falcovi. To bylo mé poslední slovo.  odpovědět
 5. Dagmara Webmasterin10. 3. 2010 19.29

  Pomalu začínám vydávat, ale budou to články ze zásob, co už jsem měla připravený. Témata Spinning Wheel, Drahdiwaberl, U4, Falco - Cybershow budou následovat, pohledám ta videa, pokusím se nějaké někam upnout. Mám to ale ještě rozdělaný. Půjde to pomalu, ale už snad jo. Zdravím.  odpovědět
 6. Robert10. 3. 2010 20.59

  Na články se těším.a nejen já :)napíšeme si na icq.přeji ti at blog jede.napíšeme si.měj se hezky.nemyslel jsem to špatně,popřemýšlej ještě jednou.myslím,že teď to tam bude dobrý  odpovědět
 7. Dagmara Webmasterin11. 3. 2010 1.43

  Omlouvám se, byla jsem předtím trošku drsnější.
  A jeden vzkaz na to nepodařený fórum: kdyby si tam naše mládež pořád jen nestěžovala na nedostatek času a blbě tam nevykecávala o tom, že má jen noťas a musí jít sklízet dříví, možná, že by měli minutku mrknout se na Youtube. Právě budu vydávat jeden suprovní rozhovor s Falcem z Ameriky z roku 1993. Hele, přijď mi to okomentovat k tomu článku. Určo se ti to bude líbit. Já jsem tím přímo nadšená. Založíme si diskusi tady, co říkáš?  odpovědět
 8. Robert11. 3. 2010 7.05

  Já to video znám.posílal mi ho Djembam nebo jak je na fóru.s ním jsem si taky párkrát psal. Poslal mi ještě lepší verzi,než je na youtube...tady diskuzi? Co s tím forem? :-) Rozjedeme to tam. Sice pracuju,ale času bych měl dost. Ještě nad tím pouvažuj. Ještě jednou.  odpovědět
 9. Dagmara Webmasterin11. 3. 2010 9.39

  A pošleš mi tu lepší verzi od Mirka? A třeba koncert Oberpullensdorf a Lipsko. Určo to taky máš, když se znáš s Mirkem. (...právě na Radiožurnálu zpíval Falco, klasickou Jeanny).  odpovědět
 10. Robert11. 3. 2010 15.45

  Fakt? Já to slyším vždy jen od lidí,že ho někde hrají a pak já sám nic. Jo,pošlu. To ostatní nic nemám. Dnes se mu chystám psát. Kolik mu,prosím,vůbec je? :)
  Co s tím diskutováním tady?  odpovědět
 11. Dagmara Webmasterin11. 3. 2010 16.54

  Je mu 18 a jmenuje se Mirek Böhler, nebo tak nějak. Mám po dlouhý době otevřený ajsko, čekám tě tam. Ale jen do večera, pak tu nebudu.  odpovědět
 12. Dagmara Webmasterin12. 3. 2010 2.10

  Roberte, ale tady asi došlo k omylu. Já jsem tomu Mirkovi nic nevzkazovala, tak co mi pořád volá? Myslela jsem, že to je o Falcovi, o nějakých nahrávkách, žádný smiřování naplánovaný nebylo. Zase abych uzavřela ajsko...  odpovědět

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1