NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Falco - In der Wüste gewöhnte er sich Saufen ab! - V poušti si odvykl chlastat (Bravo č.27/1990)

Datum: 13. 7. 2009 15.14 | Autor: Falco1957 | 1850× | Kategorie: Profesní kariéra | Komentáře: 0

 

Falco - In der Wüste

BRAVO Nr. 27/1990 (32) vom 28 Juni 1990


In der Wüste gewöhnte er sich das Saufen ab!!


Falco - In der Wüste1988 ging Falco (33) mit seinem *Wiener Blut* - Album unter wie die Titanic. Die flauen Songs auf der Scheibe fanden die Fans, verwöhnt von Superhits wie *Rock me Amadeus* oder *Jeanny*, so wenig witzig wie die Absage seiner Deutschlandtour im letzten Augenblick. Der Falco, der jetzt in München zum Interview antrat, wirkt wie ein neuer Mensch. Seit *Kommissar* - Zeiten vor acht Jahren sah er nicht mehr so fit aus. - 10 Kilo leichter, braungebrannt, ohne Tränensäcke, Hängebäckchen und Schwimmring in der Taillengegend. Und auf dem neuen Album *Data de groove* fetzt Falco wieder richtig los. Mit Raketen wie *Data de Groove*, *Expocityvisions* oder *Alles im Liegen* hat Falco das Comeback in den Charts schon so gut wie in seiner Tasche. Die Tour 1988 schoss er nicht nur wegen des schleppenden Vorverkaufs in den Wind, sondern weil er überhaupt die Schnauze voll von allem hatte. Radikalkur war angesagt. Drei Monate vergrub sich der Österreich-Rocker Endde ‘88 in der australischen Wüste, gewöhnte sich das Saufen und Rauchen ab. Im April 1989, zurück von seinem Welttrip, liess er sich scheiden, richtete seine Wiener Wohnung neu ein und ging an die Arbeit. Seine Tochter Katharina (4) besucht er einmal die Woche in Graz. Jeden Morgen um sieben tritt er zum 5.000-Meter-Lauf an. Live will er allerdings trotzdem nicht mehr antreten.

 

Falco - In der Wüste

Falco- In der Wüste

V poušti si odvykl chlastat!!


Falco - In der WüsteV roce 1988 se Falco (33) potopil se svým albem Wiener Blut jako Titanic. Pro fanoušky zvyklé na superhity jako „Rock Me Amadeus" nebo „Jeanny" byly písně na na desce stejně mdlé a málo vtipné, jako odvolání turné po německu v poslední chvíli.
Falco, který nyní v Mnichově nastartoval novým Interview, působí jako nový člověk. Od dob písně „Kommissar" před osmi lety  nevypadal tak fit. Teď je o 10 kilo lehčí, opálený dohněda, bez váčků pod očima, povislých tváří a pneumatiky na břiše.
A na novém albu "Data de groove" to Falco zase rozpaluje tím správným směrem.

S trháky jako „Data de Groove", „Expocityvisions" nebo „Alles im Liegen" má Falco ten Comeback do hitparád již v kapse. Na turné 1988 nevyrazil jen kvůli protahujícímu se předprodeji vstupenek, ale vlastně také proto, že už měl toho všeho po krk. Byl nutný radikální řez.
Rakouský rocker z konce roku 88 se zakopal v australské poušti, odvykal si chlast a kouření. V dubnu 1989, zpět ze svých cest po světě, se nechal rozvést, nanovo si zařídil svůj vídeňský byt a pustil se do práce. Svou dceru Katharinu (4) navštěvuje jednou týdně v Grazu. Každé ráno v sedm startuje svůj 5 kilometrový běh. Live však přesto nechce už vystupovat.

 Falco - In der Wüste

Překlad/Übersetzung ins Tschechische: Dagmara/Falco1957

(článek je z archívu autorky blogu)

 


Poznámka autorky:
V chystaném překladu vzpomínek Dietera Bohlena se dozvíte smutnou zprávu o tom, že i album Data de Groove se stalo propadákem. Je pak divu, že Falco tento psychický nátlak nevydržel a znovu začal popíjet a brát drogy? No, myslím, že ani ne. Pro každého umělce je neúspěch to nejhorší, co se mu může přihodit. Protože ten, kdo zakusil jednou úspěch,kdo si jednou přivoněl ke slávě, ten se jí už jen málokdy dokáže vzdát.


 

A ještě pozdrav do Teplic:    
A aby to nebylo jen takové smutné, pozdravuju tímto dva hezký frajery a jednu slečnu v Teplicích, kteří nedávno obohatili řady našich Falco-fanoušků.  
A protože mi jeden z nich onehdy psal, že se učí i ruštinu, tady je příklad, jak tento článek přeložili mí kolegové Oleg a Nika na jednom ruském Falco-webu. Tak co, Mirku, najdeš rozdíly v překladech? Anebo ty, Kláro? No, třeba by ti pomohl Pierre, co já vím...
    


Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1