NOVÝ BLOG O FALCOVI –

NOVÝ BLOG O FALCOVI - Největší česká neoficiální stránka a báze dat a informací o nejslavnějším rakouském zpěváku FALCOVI (určeno pro prohlížeč Mozila Firefox)

 http://www.falco-de-groove.de  http://www.falco-fr.com/  http://www.falco.at  http://www.falcofanclub-berlin.de  http://www.falco.de.gg /  http://www.falcollection.at  http://www.falcoderfilm.de/  http://www.conny.at/ http://www.falcoworld.net/
 http://www.falco-forum.de.gg/ http://www.falco4ever.de/ 
http://www.falco-alive.ch/ 
http://falcorussia.ru/ 
http://too-emotional.de/
http://falco.zanzaa.at/

 http://www.razyboard.com/system/morethread-a-brand-new-fan-falcofans-354773-1126097-0.html  http://www.best-of-80s.de/80er-80s-deutsch-german/2359-falco-jeanny-part-3-a.html

FALCO IST NIE GESTORBEN, ER LEBT WEITER IN UNSEREN HERZEN.

FALCO INTERNATIONAL AIRPORT
ROCK AND ROLL HALL OF FAME ROCK AND ROLL HALL OF FAME

Ahoj, Falco-fanoušci a čtenáři blogu ! Blog o Falcovi je momentálně v rekonstrukci a je doplňován formou archívu. V této liště se dozvíte o nových článcích, kam, tedy do které rubriky byly jednotlivé články doplněny. Momentálně na programu: Falco restaurant v New Yorku a Práter - Falcova figurina. Na návštěvu vás zve Webmasterin Dagmara/Falco1957

Falco live am Heldenplatz (Fest der Freiheit)

Datum: 15. 8. 2011 3.56 | Autor: Falco1957 | 2687× | Kategorie: LIVE AUFTRITTE | Komentáře: 0

 

Falco live am Heldenplatz

(Fest der Freiheit)

Anlässlich des 50. Jahrestages der Gründung der zweiten Republik

alternative Aufnahme: http://de.tinypic.com/m/etfpea/3

 

U této raritní nahrávky se mi podařilo téměř přesně identifikovat datum tohoto Falcova LIVE vystoupení. Hledala jsem v dějinách Rakouska a tohle je výsledek mého hledání  na téma Zweite Republik, tj. co to vlastně bylo a kdy byla Druhá republika založena. Falco totiž vystupuje na ostavě tohoto výročí, která se jmenovala FEST DER FREIHEIT - SVÁTEK SVOBODY:

 


Am 26. April 1945 wurde die Zweite Republik gegründet...

 

Von der Normalitätsdebatte zur "Normalposition" des Erinnerns

Von Georg Spitaler:


Wir schreiben das Jahr 1995, gedacht wird des 50. Jahrestages der Gründung der Zweiten Republik: Eine Gruppe von prominenten Kunstvermittlern und Journalisten - unter ihnen Andre Heller und Peter Huemer - organisiert für den Vorabend des 27. April einen öffentlichkeitswirksamen Event auf dem Heldenplatz.

Statt eingemauerten Denkmälern und Kartoffeläckern treten bei diesem "Fest der Freiheit" Medienintellektuelle und andere öffentliche Persönlichkeiten auf, von Kurt Ostbahn bis Salman Rushdie.

Die Veranstaltung ist bewusst populär angelegt, was sich an mitwirkenden Künstlern wie Falco, Sängerknaben oder Zillertaler Schürzenjägern zeigt. Peter Turrini hält eine Rede, die sich an die Täter des kurz zuvor verübten Attentats von Oberwart richtet.

Quelle:

http://sciencev1.orf.at/science/news/135764

 

Takže ve zkratce: Druhá republika byla založena 26. dubna 1945. Vpředvečer 50. výročí, tj. 27. dubna 1995, byla na náměstí HELDENPLATZ uspořádána oslava, na níž vystupovali  mimo jiné: skupina FREIHEIT, dále zpěvák KURT OSTBAHN, světoznámí  vídeňští SÄNGERKNABEN, či ZILLERTALER SCHÜTZENJÄGERN a mnoho dalších významných umělců. No a mezi nimi také...FALCO.


No, tak to bylo velice ve zkratce. Omlouvám se, ale musím se již věnovat svým pracovním povinnostem. Fotky z videa doplním co nejdříve.

Zdraví vás

Webmasterin Dagmara Falco

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:

Nová stránka 1